Události ze dne 29.10.2022

31.10.2022 15:21

Před osmou hodinou dopolední byli strážníci přivoláni k Michalskému parku, protože tam občan odchytl volně pobíhajícího psa. Hlídka toto zvíře s postrojem od oznamovatele převzala a poté je v pořádku umístila do připraveného kotce v útulku v Sečské ulici.

Ve 12.40 hodin obdržela městská policie informaci, že na Masarykově náměstí brání nesprávně zaparkovaný automobil v projetí vozidlům do tamního dvora. Po příjezdu strážníků vyšlo najevo, že dotyčný automobil projetí zkomplikoval, nikoli znemožnil. Protože jeho majitele se hlídce žádným způsobem nepodařilo kontaktovat, za stěrač jeho vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Po šestnácté hodině vyjeli strážníci do Medlešic, protože u tamního dětského hřiště volně pobíhal pes, jehož majitel se poblíž nenacházel. Hlídka po příjezdu na uvedené místo obdržela informaci od přítomné oznamovatelky o tom, že zmíněné zvíře odběhlo neznámo kam. Strážníci poté prověřili celou lokalitu, avšak tohoto psa nikde nezaregistrovali.

V 16.51 hodin kontaktoval městskou policii občan s tím, že u jednoho z domů v Čáslavské ulici zpozoroval u lampy veřejného osvětlení spadlý kryt elektroinstalace. Strážníci tento kryt, jenž ležel opodál, umístili zpět na příslušné místo, kde jej zajistili. O události byl vyrozuměn příslušný pracovník technických služeb, jenž následně prověří správnost zajištění krytu.

Třicet pět minut po osmnácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že na vyhrazeném parkovišti v ulici Čs. partyzánů stojí automobily bez příslušného označení. Hlídka na těchto pět vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 20.11 hodin byli strážníci přivoláni na vlakové nádraží v ulici Čs. armády, protože tam směrem na Slatiňany kráčel v kolejišti zřejmě opilý člověk. Hlídka příslušný úsek železniční trati prověřila, avšak s negativním výsledkem.

O několik minut později se obrátil na městskou policii oznamovatel s tím, že u panelového domu v ulici Vrchlického parkuje cizí automobil na chodníku, přímo před vstupem do domu. Hlídka tuto informaci prověřila, ale žádné vozidlo tam neshledala.

Ve 21.43 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že u jedné z budov v Malecké ulici nesprávně parkuje automobil. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Před dvacátou třetí hodinou vyjeli strážníci do Slovenské ulice, kde noční klid rušila hlasitá hudba. Hlídka následně kontaktovala odpovědného muže, jenž po vyřešení přestupku znějící hudbu ztlumil.

Krátce po druhé hodině ranní upozornil městskou policii řidič na to, že v Markovicích v ulici Ke Hřišti zaregistroval podezřelou ženu, jež by podle jeho názoru mohla tipovat opuštěné domy. Hlídka prověřila uvedenou ulici a následně i celou lokalitu, avšak dotyčnou osobu nezpozorovala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑