Události ze dne 29.1.2021

01.02.2021 13:59

V 10.42 hodin oznámil občan na linku 156, že v ulici Obce Ležáků jsou v blízkosti odbočky k prodejně Penny Market v komunikaci dvě větší díry. Kontrolou místa bylo skutečně zjištěno poškození komunikace, které bylo následně zapsáno do knihy závad. Informace bude předána příslušnému správci komunikace.

Před patnáctou hodinou prověřovala hlídka oznámení, ve kterém muž uvedl, že cestou z Pardubic do Chrudimi mu z mostu na obchvatu Chrudimi hodil někdo na přední sklo vozidla hroudu sněhu. Dle něho se zřejmě jednalo o děti. Strážníci provedli kontrolu uvedeného mostu a přilehlého okolí, žádné děti zde nebyly nalezeny.

V 14.55 hodin se na služebnu městské policie dostavila žena a předala strážníkům psa, kterého nalezla v Poděbradově ulici. Jednalo se o jezevčíka, který měl obojek se známkou, na níž bylo uvedeno telefonické číslo jeho majitele. Jednalo se o stejné číslo, ze kterého volal hodinu před tím muž, jenž oznámil, že se mu ztratil pes a že ho hledá. Netrvalo tak dlouho a na služebnu městské policie se dostavil vnuk majitele, kterému byl pes v pořádku předán.

O necelou hodinu později vyjížděla hlídka do Sladkovského ulice, kde se nacházelo zaparkované vozidlo s rozsvícenými světly. Prostřednictvím lustrace byl zjištěn a následně i kontaktován majitel vozidla, který se dostavil k vozidlu a světla vypnul.

V 18.00 hodin přijali strážníci oznámení, že v Průmyslové ulici parkují nákladní vozidla v blízkosti přechodu pro chodce a před vjezdem do jedné z firem. Na místě bylo jednáno se dvěma řidiči, kteří uvedli, že jakmile jim skončí povinná bezpečnostní přestávka, z místa ihned odjedou. Dále přislíbili, že v těchto místech již parkovat nebudou.

Pět minut před jednou hodinou ranní oznámil muž na linku 156, že na čerpací stanici v ulici Obce Ležáků je zaparkovaný nákladní automobil s nastartovaným motorem. Hluk motoru má dle něho rušit noční klid. Strážníci zde jednali s řidičem vozidla, který uvedl, že z místa nemůže odjet, jelikož dodržuje bezpečnostní přestávku. U vozidla měl zapnuté chladící zařízení, které z důvodu zvýšené hlučnosti vypnul.  


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑