Události ze dne 29.4.2021

30.04.2021 16:11

V 8.12 kontaktovala městskou policii občanka s tím, že u supermarketu na Palackého třídě zpozorovala odloženou injekční stříkačku. Hlídka tento předmět vyzvedla a poté jej předala k odborné likvidaci.

O několik minut později byli strážníci přivoláni do ulice Obce Ležáků, protože u tamních vojenských kasáren pobíhaly na komunikaci ovce. Při příjezdu hlídky na uvedené místo majitel těchto zvířat své ovce zaháněl na oplocený pozemek. Strážníci dotyčného muže poučili a poté odjeli.

V 16.26 hodin oznámil městské policii občan, že na vyhrazených parkovacích místech na Žižkově náměstí parkuje vozidlo bez příslušného označení. Hlídka na tento automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Před sedmnáctou hodinou vyjeli strážníci na Palackého třídu, protože v tamním supermarketu mělo dojít ke krádeži zboží. Přítomný podezřelý mladý muž se hlídce doznal, že tam úmyslně na prodejní ploše vyzvedl prázdnou přepravku na pivo, za kterou si následně nechal vyplatit zálohu, proto strážníci vyřešili jeho protiprávní jednání na místě pokutovým příkazem.

V 18.47 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u popelnic v Družstevní ulici leží na zemi injekční stříkačka. Hlídka tento předmět vyzvedla a odevzdala jej k odborné likvidaci.

Devatenáct minut po dvacáté první hodině požádal městskou policii o spolupráci operační důstojník PČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit informaci o tom, že na Školním náměstí má muž vyzbrojený nožem napadat ženu. Hlídka prověřila uvedené místo i jeho okolí, avšak tyto lidi nikde nezaregistrovala, proto kontaktovala PČR, jejíž operační důstojník sdělil, že oznamovatele se již nepodařilo telefonicky zkontaktovat, aby místo napadení upřesnil.

Ve 23.50 hodin byli strážníci přivoláni do ulice Přemysla Otakara, protože tam pokřikoval podnapilý muž. Při příjezdu hlídky se tento člověk v uvedené ulici, ani v jejím okolí nenacházel.

Po páté hodině ranní obdržela městská policie informaci, že u obchodního centra v ulici SNP se u komunikace nachází zraněná srna. Strážníci tuto informaci prověřili a poté na místo přivolali člena příslušného mysliveckého sdružení, jenž učinil potřebné kroky.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑