Události ze dne 29.4.2022

04.05.2022 06:51

Před osmou hodinou dopolední se obrátil na městskou policii občan s tím, že na parkovišti u prodejny v Tovární ulici parkuje nezajištěné vozidlo, do něhož ulehají bezdomovci. Hlídce se následně podařilo zjistit majitele tohoto automobilu a kontaktovat jej. Dotyčný muž přislíbil, že v nejbližší době toto své vozidlo ze soukromého parkoviště odstraní.

Ve 13.21 hodin byli strážníci přivoláni do Radoušovy ulice, neboť tam v zóně zákazu stání parkovaly automobily. Hlídka v uvedené ulici zastihla jedno stojící vozidlo, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

O devatenáct minut později informovala městskou policii občanka o tom, že v ulici Čs. partyzánů stojí na jednom z vyhrazených parkovacích míst automobil bez příslušného označení. Strážníci příslušná parkovací místa prověřili a poté na pět vozidel umístili výzvy pro nepřítomné řidiče. Se dvěma přítomnými řidiči dalších dvou nesprávně stojících automobilů vyřešila hlídka dopravní přestupky na místě.

V 16.30 hodin vyjeli strážníci do Havlíčkovy ulice, protože tam na chodníku seděly dvě kachny, přičemž kolem jdoucí lidé pojali obavu, aby je nesrazil projíždějící automobil. Hlídka příslušné místo prověřila, avšak tyto ptáky tam nezaregistrovala.

Po osmnácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že konkrétní obyvatelé bytového domu v ulici Přemysla Otakara činí doma velký hluk, jenž ruší ostatní lidi. Strážníci se na základě této informace dostavili ke dveřím příslušného bytu, avšak na jejich zvonění a klepání nikdo nereagoval, přičemž uvnitř bylo naprosté ticho. Oznamovatele hlídka poučila, aby v případě opakovaného problému opět vytočil telefonní číslo městské policie.

Ve 20.55 hodin byli strážníci přivoláni do supermarketu v ulici SNP, neboť tam došlo ke krádeži zboží. Přítomný podezřelý muž se ke svému úmyslnému jednání hlídce doznal, avšak během šetření v prodejně vyšlo najevo, že dotyčný člověk byl v posledních třech letech pravomocně odsouzen za majetkový trestný čin, proto celou věc o chvíli později převzala k šetření Policie ČR. Zadržené zboží bylo v pořádku vráceno zpět do prodeje.

Přibližně o hodinu později bylo oznámeno městské policii, že na jednom z balkonů konkrétního bytového domu v sídlišti Na Špici štěká pes. Protože číslo popisné, jež oznamovatelka uvedla strážníkům, se mezi tamními budovami nenacházelo, operátor městské policie dotyčnou ženu telefonicky kontaktoval, aby příslušný dům upřesnila. Oznamovatelka následně uvedla, že zmíněné zvíře se již na balkonu nenachází, přičemž dodala, že přítomnost hlídky tam již není zapotřebí.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑