Události ze dne 29.6.2021

30.06.2021 16:28

Před jedenáctou hodinou dopolední požádala městskou policii o asistenci Zdravotní záchranná služba, jejíž posádka právě ošetřovala neznámého muže na Resselově náměstí, přičemž bylo třeba zjistit jeho totožnost. Když se hlídka dostavila ke zdravotníkům, obdržela od nich informaci, že pacientovu totožnost již znají.

V 12.44 hodin informoval městskou policii občan o tom, že u restaurace v Topolské ulici parkují nesprávně dva automobily v protisměru. Strážníci na uvedeném místě zaregistrovali jedno stojící vozidlo, k němuž se vzápětí dostavil jeho řidič. Po vyřešení přestupku dotyčný muž automobil přeparkoval.

Po dvacáté hodině byli strážníci přivoláni k restauraci v Erbenově ulici, protože její hosté na venkovní předzahrádce popíjeli alkohol a hlučně komunikovali. Hlídka v tomto podniku kontaktovala obsluhu. Dotyčná žena sdělila, že k provozování venkovní zahrádky mají vydané řádné povolení. Protože její tvrzení nebylo možné v dané chvíli ověřit, potřebné informace budou zjištěny během následujícího dne na příslušném odboru Městského úřadu v Chrudimi.

Ve 21 hodin strážníci během hlídkové činnosti zpozorovali v ulici Víta Nejedlého stojící automobil s otevřeným okénkem, v jehož okolí se nikdo nenacházel. Hlídka zjistila jeho majitele a opakovaně se jej pokusila kontaktovat, avšak s negativním výsledkem.

Patnáct minut po dvacáté třetí hodině městská policie během hlídkové činnosti zjistila, že v ulici Čs. armády došlo vlivem povětrnostních podmínek k vyvrácení a poté k pádu několika stromů. Hlídka do uvedené ulice přivolala hasiče, již po příjezdu učinili další nezbytné kroky.

Chvíli po půlnoci strážníci zpozorovali na komunikaci z Chrudimi do obce Topol, že z mostu vedoucího nad touto silnicí nebezpečně visí uvolněné stavební bednění. Vzhledem k tomu, že se hlídce nepodařilo kontaktovat žádnou osobu z příslušné stavební firmy, byl na místo přivolán HZS, jehož posádka provedla demontáž tohoto bednění, jež ohrožovalo bezpečnost silničního provozu.

V 1.25 hodin městská policie během hlídkové činnosti zaregistrovala v ulici K Májovu volně pobíhajícího psa, jehož majitel se nikde poblíž nenacházel. Hlídka toto zvíře odchytla a poté je dopravila do útulku v Sečské ulici, kde byl pes v pořádku umístěn do připraveného kotce.

Ráno v pět hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Vaňkovy ulice, jelikož obyvatelka tamního domu na své zahradě zpozorovala cizího psa. Hlídka se po příjezdu opakovaně pokusila toto zvíře odchytnout, avšak ani v jednom případě se vzhledem k jeho bázlivosti strážníkům nepodařilo přiblížit na vzdálenost potřebnou k použití odchytové tyče. Poté pes odběhl neznámo kam. Po šesté hodině ranní se na služebnu městské policie dostavil muž, jenž dotyčného psa v ulicích města odchytl. Strážníci následně odchycené zvíře převzali a služebním vozidlem je dopravili do útulku v Sečské ulici a v pořádku umístili do připraveného kotce.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑