Události ze dne 29.8.2023

30.08.2023 13:04

V 7.15 hodin byli strážníci přivoláni do Husovy ulice, neboť za tamním panelovým domem stál automobil na zeleni. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Jedenáct minut před devátou hodinou informoval městskou policii občan o tom, že na Všehrdově náměstí parkují automobily na chodníku. Hlídka na uvedeném místě zastihla jeden automobil, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ve 12.05 hodin kontaktoval strážníky muž s tím, že automobil s konkrétní registrační značkou, jenž právě stojí na parkovišti na Resselově náměstí, nemá uhrazený parkovací poplatek. Hlídka příslušné vozidlo prověřila a shledala, že jeho řidič parkovací poplatek řádně uhradil.

Po čtrnácté hodině upozornil městskou policii řidič autobusu, stojícího v autobusovém nádraží v ulici Čs. armády, na to, že mezi ním a cestující ženou došlo k problému. Hlídce dotyčný muž po příjezdu sdělil, že uvedená osoba před zakoupením jízdenky předložila kartu ZTP, jež však byla vystavena na jméno jejího manžela, jenž se na místě nenacházel, což není přípustné. Přítomná žena strážníkům sdělila, že se před zakoupením jízdenky přehmátla a řidiči předložila kartu svého manžela, místo karty ZTP své dcery, která cestovala s ní. Jakmile svůj omyl zjistila a chtěla řidiči předložit správnou kartu, nedbal toho a odmítl ji přepravit. Protiprávní jednání v tomto případě nebylo zjištěno a hlídka poté odjela.

V 15.44 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u prodejny potravin v Pardubické ulici činí nepořádek bezdomovci. Při příjezdu hlídky se u tohoto obchodu ani v jeho okolí uvedení lidé nenacházeli.

Třináct minut před devatenáctou hodinou vyjeli strážníci do ulice SNP, protože v tamním supermarketu se zdržoval bezdomovec, jenž se nevhodně choval. Hlídka tohoto muže, orientovaného místem i časem, z prodejny vykázala.

V 18.51 hodin se obrátila na městskou policii občanka s tím, že na nádraží v ulici Čs. armády došlo ke konfliktu mezi přítomnými osobami. Operátor městské policie vzhledem k momentálnímu vytížení strážníků oznamovatelce doporučil, aby v této věci kontaktovala PČR. Následně se v 19.05 hodin operátor městské policie telefonicky dotázal dotyčné ženy, zda o události informovala Policii ČR, přičemž oznamovatelka sdělila, že policisty nekontaktovala, protože tito lidé svého jednání zanechali a rozešli se.

Třicet minut po devatenácté hodině bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že u supermarketu ve Václavské ulici se v travnatém pásu nachází nezajištěná kanálová vpust. Hlídka po příjezdu umístila kryt kanálové šachty, jenž ležel opodál, na příslušné místo a kanálovou vpust zajistila.

Ve 20.18 hodin byli strážníci přivoláni opět do supermarketu v ulici SNP, jelikož se tam vrátil muž bez domova, jenž tam křičel, nevhodně se choval a také rozlil kávu. Hlídka tohoto místního muže, orientovaného místem i časem, z prodejny vykázala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑