Události ze dne 29.9.2020

30.09.2020 12:24

Ráno po půl deváté oznámila na linku 156 ostraha supermarketu v ulici Obce Ležáků, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Strážníci v tomto supermarketu zastihli podezřelého muže, jenž nemohl žádným způsobem prokázat svoji totožnost, proto byli na místo přivoláni policisté, již v tomto člověku zjistili slovenského občana. Dotyčný muž se ke svému úmyslnému jednání doznal a hlídka vyřešila jeho přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem.

V 8.51 hodin byli strážníci přivoláni do Průmyslové ulice, kde parkovaly automobily na chodníku. Hlídka tam na tři vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Po deváté hodině kontaktoval městskou policii občan s tím, že na parkovišti u supermarketu v Poděbradově ulici zaregistroval stojící automobil, jehož řidič ponechal ve dveřích klíče od vozidla, přestože se vzdálil. Na uvedené místo vyjela hlídka, jež tam takový automobil nezpozorovala.

V 10.48 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice Dr. Milady Horákové, neboť se tam u sjezdu ke sportovišti mělo nacházet nesprávně umístěné svislé dopravní značení. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak závadu v dopravním značení neshledala.

Několik minut po jedenácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že na parkovacích místech, vyhrazených pro vozidla peněžního ústavu na Palackého třídě, parkují neoprávněně cizí automobily. Hlídka po příjezdu na uvedené parkoviště za stěrač jednoho vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 12.30 hodin se na městskou policii obrátil občan s informací o nebezpečně vyčnívajícím kameni, jenž se nacházel na vozovce v Radoušově ulici. Strážníci ve zmíněné ulici shledali, že se jedná o rozlomený kvádr, oddělující chodník od vozovky, jenž někdo z kolemjdoucích lidí zřejmě nohou zašlápl do původní polohy, aby nevyčníval nad komunikaci. Hlídka toto poškození zanesla do knihy závad, aby byla co nejdříve zjednána náprava.

Před šestnáctou hodinou byli strážníci přivoláni do ulice Na Ostrově, kde řidičům komplikoval projetí stojící nákladní automobil. Hlídka v příslušném úseku tamní komunikace kyvadlově usměrňovala provoz, dokud z tohoto vozidla nebyl vyložen náklad. Poté strážníci i nákladní automobil odjeli.

Ve 23.02 hodin požádal o příjezd městské policie do Jabloňové ulice syn tamního obyvatele s tím, že mu jeho otec odmítl vydat osobní věci. Strážníkům dotyčný muž uvedl, že si  přítomnost syna doma nepřeje. Následně svému potomkovi v pořádku vydal jeho věci a ten odešel pryč.

Dvacet pět minut po půlnoci oznámila na linku 156 místní obyvatelka, že její manžel doma upadl a že mu sama nedokáže pomoci vstát. Strážníci po příjezdu k tomuto muži shledali, že si při pádu zlomil nohu a poranil ruku, proto přivolali Zdravotní záchrannou službu, jež tohoto člověka převzala do péče.

Po šesté hodině ranní kontaktoval městskou policii občan s tím, že před vjezdem do garážového stání ve Václavské ulici parkuje nesprávně automobil. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑