Události ze dne 29.9.2022

03.10.2022 16:21

V 13.34 hodin obdržela městská policie informaci, že u budovy zdravotnického zařízení na Palackého třídě leží v křoví odložená injekční stříkačka. Hlídka tento předmět vyzvedla a dopravila k odborné likvidaci.

Po patnácté hodině kontaktovala strážníky zdravotní sestra z nemocnice ve Václavské ulici s tím, že jejich zařízení po provedeném vyšetření svévolně opustil pacient. Hlídka provedla pátrání v ulicích města, avšak dotyčného muže, jehož popis měla k dispozici, nikde nezaregistrovala.

V 16.41 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na určitém místě v sídlišti Na Větrníku parkuje automobil přes dvě parkovací místa. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Před osmnáctou hodinou vyjeli strážníci do ulice Na Valech, protože do tamní restaurace vběhl volně pobíhající pes, jehož majitel se poblíž nenacházel. Po příjezdu hlídky se do příslušného podniku dostavil majitel zvířete, jenž po vyřešení přestupku se strážníky svého psa zajistil a odvedl.

V 18.44 hodin se obrátila na městskou policii pracovnice ostrahy supermarketu v ulici SNP s tím, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží, přičemž dodala, že pachatel po činu i s nezaplaceným zbožím utekl ze supermarketu neznámo kam. Hlídka s oznamovatelkou po příjezdu domluvila, že jakmile to okolnosti dovolí, poskytne jí potřebné kamerové záznamy a vyčíslí vniklou škodu, včetně seznamu odcizených věcí. Na základě této informace bude městská policie následně postupovat.

O několik minut později byli strážníci přivoláni do Čáslavské ulice, protože u tamního panelového domu napadla jednoho z jeho obyvatel při venčení psa agresivní volně žijící kočka, která jej poškrábala. Hlídka uvedené zvíře odchytla a po domluvě s příslušnou pracovnicí je umístila do útulku v Sečské ulici.

V 19.33 hodin informoval městskou policii občan o tom, že na místním parkovacím místě, vyhrazeném pro vozidlo invalidy, neoprávněně stojí automobil bez příslušného označení. Hlídka na uvedeném místě zaregistrovala dvě nesprávně stojící vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑