Události ze dne 30.3.2022

31.03.2022 13:03

Pět minut po poledni se obrátil na městskou policii občan s informací, že na vyhrazených parkovacích místech ve Filištínské ulici stojí některé automobily neoprávněně. Hlídka příslušná parkovací místa v uvedené ulici prověřila a poté za stěrač jednoho vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 17.15 hodin byli strážníci přivoláni do budovy vlakového nádraží v ulici Čs. armády, protože v tamní čekárně se zdržovali lidé, již tam činili nepořádek a byli vulgární. Hlídka po příjezdu tyto dvě osoby bez domova pro nevhodné chování z místa vykázala.

O tři minuty později bylo oznámeno na linku 156, že v Revoluční ulici parkuje automobil na chodníku. Hlídka v této ulici zaregistrovala tři nesprávně stojící vozidla, na která umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Krátce před dvacátou hodinou vyjeli strážníci opět do Filištínské ulice, neboť tam i v tuto dobu stály na vyhrazených parkovacích místech některé automobily neoprávněně. Hlídka za stěrače těchto čtyř vozidel bez příslušného označení umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 21.06 hodin informoval městskou policii místní obyvatel o tom, že v sídlišti U Stadionu se pohybují dva podezřelí mladíci následováni automobilem konkrétní tovární značky, přičemž tam oslovují obyvatele panelových domů s nabídkou, že od nich odkoupí staré oblečení. Hlídka prověřila uvedenou lokalitu, avšak tyto mladíky tam nezaregistrovala.

Před čtvrtou hodinou ranní byli strážníci přivoláni do ulice Přemysla Otakara, jelikož tam automobily parkovaly na chodníku. Hlídka po příjezdu na tato dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 5.36 hodin se obrátil na městskou policii obyvatel sídliště Na Větrníku s tím, že někdo znečistil jeho domovní zvonek i dopisní schránku umístěnou u vstupních dveří do jejich bytového domu černou barvou. Oznamovatel hlídce po příjezdu sdělil, že podezření na možného pachatele tohoto činu nemá a dodal, že v jejich domě je provozován kamerový systém, jenž mohl dotyčného člověka zachytit s tím, že příslušná nahrávka bude poskytnuta jako důkazní prostředek strážníkům. Hlídka celou událost zadokumentovala a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi při Městském úřadu Chrudim.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑