Události ze dne 30.5.2023
Po osmé hodině dopolední bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Dr. Bartůňka nesprávně parkuje automobil konkrétní tovární značky. Strážníci v uvedené ulici shledali hned pět nesprávně stojících vozidel. Na tři z nich hlídka umístila výzvy pro nepřítomné řidiče, přičemž ke dvěma dalším automobilům, jejichž řidiči se dopustili závažnějších dopravních přestupků, byla přivolána odtahová služba, aby tato vozidla z komunikace odstranila. O provedeném odtahu osobních automobilů operátor městské policie vyrozuměl Policii ČR.
V 11.35 hodin byli strážníci přivoláni do jedné z prodejen na Resselově náměstí, neboť tam zákaznice ponechala odloženou platební kartu. Hlídka tento předmět vyzvedla a uložila jej do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu Chrudim.
Pět minut před sedmnáctou hodinou obdržela městská policie informaci o tom, že v areálu vlakového nádraží v Nerudově ulici přespává bezdomovec, jenž se tam opakovaně vrací. Strážníci po příjezdu dotyčného muže z místa vykázali s tím, že tam budou následně vykonávat namátkové kontroly.
Ve 21.54 hodin požádal strážníky o spolupráci operační důstojník PČR, neboť bylo třeba, aby hlídka poskytla asistenci policistům, již vyjeli k cyklostezce poblíž Janderova řešit oznámení o opilém muži. Obě složky v uvedeném člověku zjistili muže bez domova ze Slatiňan, jenž poté vstal, orientován místem i časem, a sám v pořádku odešel pryč.
Krátce před půlnocí informoval městskou policii občan o tom, že v ulici Dr. Bartůňka zaregistroval dva nesprávně zaparkované automobily, z nichž jeden stál neoprávněně na parkovacím místě určeném pro vozidlo invalidy a druhý v křižovatce. Hlídka v příslušné ulici shledala celkem šest nesprávně zaparkovaných automobilů, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.
© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena
Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek
Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing