Události ze dne 30.7.2020

03.08.2020 17:09

V 10.15 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na Žižkově náměstí parkují na vyhrazených parkovacích místech automobily bez příslušného označení. Strážníci na tato tři vozidla umístili výzvy pro nepřítomné řidiče a s přítomným řidičem čtvrtého automobilu vyřešila hlídka dopravní přestupek na místě.

O deset minut později byli strážníci přivoláni do Štěpánkovy ulice, kde nesprávně stojící automobil bránil v projetí ostatním vozidlům. Po příjezdu hlídky se k uvedenému automobilu dostavil jeho řidič, jenž po vyřešení přestupku své vozidlo přeparkoval.

Ve 12.24 hodin se na městskou policii obrátila obyvatelka ulice Na Šancích s tím, že jí telefonicky vyhrožoval její přítel, proto se obává situace po jeho návratu domů. Strážníci tuto ženu kontaktovali a poučili ji, aby po příchodu svého přítele opět přivolala hlídku.

Před patnáctou hodinou vyjeli strážníci do obce Topol, kde tamní obyvatel na své zahradě pod trampolínou zpozoroval cizího ležícího psa. Hlídka tohoto křížence odchytla a služebním vozidlem jej dopravila do útulku v Sečské ulici, kde byl pes v pořádku předán do péče přítomného personálu.

V 15.46 hodin oznámil prostřednictvím linky 156 obyvatel panelového domu v ulici Na Šancích, že na společné chodbě za výtahem spí na zemi neznámý muž. Po příjezdu strážníků k uvedené budově oznamovatel hlídce sdělil, že dotyčného člověka již probudila a odvedla do bytu místní obyvatelka a další přítomnost městské policie tak není zapotřebí.

Minutu před šestnáctou hodinou byli strážníci opět přivoláni do domu v ulici Na Šancích, neboť tamní obyvatelka sdělila, že její přítel odmítá opustit její byt. Dotyčný muž následně v přítomnosti hlídky byt své přítelkyně dobrovolně opustil.

O chvíli později informovala městskou policii pracovnice supermarketu na Palackého třídě o tom, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Strážníci v této prodejně zastihli mladého muže ze Stojic, jenž se doznal ke svému úmyslu nezaplatit drogistické zboží. Protože dotyčný člověk se přiznal i k tomu, že ve stejném supermarketu dopoledne odcizil také několik lahví tvrdého alkoholu, které mezitím prodal, hlídka událost zadokumentovala a spisový materiál postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu v Chrudimi.

V 19.10 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u bytového domu na Resselově náměstí teče z balkónu voda. Hlídka tuto informaci prověřila a shledala, že vytékání vody měly na svědomí děti, hrající si tam v dětském bazénku.

O několik minut později vyjeli strážníci do Topolské ulice, kde se u jednoho z domů měli zdržovat dva bezdomovci. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak dotyčné osoby tam nezaregistrovala.

Ve 22.41 hodin bylo městské policii oznámeno, že na parkovišti na Borzně stojí automobil s otevřeným okénkem, v jehož okolí se nikdo nenachází. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitele tohoto vozidla a kontaktovala jej. Dotyčný muž svůj automobil o chvíli později řádně zajistil.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑