Události ze dne 30.8.2023

01.09.2023 10:45

V 12.52 hodin oznámil muž na linku 156, že v ulici Československých partyzánů parkuje před vjezdem do jeho garáže cizí vozidlo. Před příjezdem hlídky vyrozuměla operační středisko městské policie sama řidička tohoto vozidla, která uvedla, že s vozidlem již z místa odjíždí. Podobný scénář se odehrál i v případě druhého oznámení o špatném parkování, kdy mělo parkující nákladní vozidlo bránit průjezdu na komunikaci u obchodního domu Albert. I v tomto případě bylo oznámení odvoláno, s tím, že vozidlo již z místa odjíždí.

V 18.31 hodin bylo na městskou policii oznámeno, že v ulici Na Kopanici parkují dvě vozidla, která zde mají částečně blokovat vjezd do garáží. V době řešení události se na místo dostavil řidič jednoho z uvedených vozidel, který ihned přeparkoval. Druhé vozidlo vjezdu ke garážím nebránilo, průjezdnost byla v danou chvíli zachována.

Jen o pár minut později provedli strážníci ve Střelecké ulici sběr jedné použité injekční stříkačky. Ta byla uložena do speciálního boxu a následně bude předána k odborné likvidaci.

Okolo devatenácté hodiny prověřovala hlídka oznámení o podezřelém muži, který měl v Opletalově ulici chodit okolo zaparkovaného vozidla, které si měl fotit. Na dotaz majitelky vozidla, proč si ho fotí, uvedl, že si vyfotil VIN vozidla, neboť se domnívá, že je kradené. Po příjezdu na místo se zde již muž nenacházel. Bylo zde jednáno s oznamovatelkou, které byly přislíbeny opakované kontroly uvedené lokality.

Následná dvě oznámení se týkala špatného parkování vozidel. V prvém případě se jednalo o parkování na vyhrazených místech ve Filištínské ulici, v druhém o údajně špatně parkující vozidla  na Tyršově náměstí. Celkem bylo rozdáno pět výzev pro nepřítomné řidiče vozidel, konkrétně čtyři ve Filištínské ulici a jedna na Tyršově náměstí.

Krátce po půl desáté večerní oznámil občan na linku 156, že ve Slovenské ulici, popřípadě v jejím okolí, někdo používá zábavní pyrotechniku. Strážníci provedli kontrolu uvedené lokality, na místě byl klid. Používání pyrotechniky nebylo v době kontroly zjištěno.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑