Události ze dne 30.9.2022

03.10.2022 16:23

Krátce před osmou hodinou dopolední bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Dr. Bartůňka parkuje neoprávněně jistý automobil na místě vyhrazeném pro vozidlo invalidy. Hlídka na tento automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ve 12.30 hodin vyjeli strážníci do Slatiňan, neboť na tamní autobusové zastávce se usídlili bezdomovci, již se tam nevhodně chovali. Hlídka na uvedeném místě zastihla místního muže, jehož následně z prostoru zastávky vykázala.

O sedmnáct minut později kontaktovala městskou policii občanka s tím, že v Dašické ulici zaregistrovala ležící peněženku s doklady. Hlídka nalezený předmět od dotyčné ženy převzala a poté jej odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

V 13.07 hodin byli strážníci přivoláni opět do Dašické ulice, neboť tam měl po komunikaci mezi Chrudimí a Vestcem kráčet vrávorající muž. Hlídka prověřila uvedenou silnici i její okolí, avšak s negativním výsledkem.

O chvíli později se obrátila na městskou policii se žádostí o spolupráci Policie ČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba, aby strážníci prověřili informaci o tom, že u jedné z budov na Školním náměstí leží bezdomovec. Po příjezdu strážníků vyšlo najevo, že inkriminované místo se nachází nikoli tam, nýbrž v Klášterních zahradách. Hlídka, jež se k dotyčnému ležícímu člověku dostavila, záhy shledala, že zesnul. Celou věc poté převzala k šetření PČR.

V 13.34 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že na vyhrazených parkovacích místech u galerie na Resselově náměstí stojí některé automobily neoprávněně. Hlídka uvedené parkoviště prověřila a poté na tři vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Krátce před čtrnáctou hodinou vyjeli strážníci do Čáslavské ulice, neboť tam u zaparkovaného automobilu došlo k uvedení do pohybu, přičemž toto vozidlo samovolně popojelo a zůstalo stát v komunikaci. Před příjezdem hlídky se na uvedené místo dostavila posádka SVDN, jež celou událost šetřila a v inkriminovaném místě sama usměrňovala dopravu.

V 14.56 hodin upozornila městskou policii občanka na to, že v Kollárově ulici leží na chodníku bezdomovec. Hlídka, jež uvedenou ulici prověřila, tam žádného ležícího člověka nezastihla.

Po jedné hodině ranní byli strážníci přivoláni do Husovy ulice, jelikož tam mělo dojít k fyzickému napadení mladého muže. Po příjezdu hlídky vyšlo najevo, že k uvedené události došlo během potyčky, jež se odehrála v tamním hudebním klubu mezi dvěma osobami. Strážníci událost zadokumentovali a spisový materiál následně postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu Chrudim.

Krátce před druhou hodinou ranní obdržel operátor městské policie tísňový signál od místní obyvatelky, jež potřebovala pomoc strážníků. Do místa jejího bydliště vyjela hlídka, jež dotyčnou ženu zastihla doma ležící po pádu na zemi. Strážníci dotyčnou osobu vyzvedli po pádu nezraněnou a uložili ji na lůžko. Vzhledem k tomu, že se cítila v pořádku a zajištění lékařského vyšetření odmítla, hlídka poté odjela.

V 6.31 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Revoluční ulici parkují automobily na chodníku. Hlídka tuto informaci prověřila a následně na pět vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑