Události ze dne 31.1.2022

01.02.2022 13:35

Přesně ve třináct hodin obdržela městská policie prostřednictvím e-mailu od občana informaci o tom, že u jednoho z domů v sídlišti U Stadionu parkuje konkrétní automobil v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Strážníci toto sdělení neprodleně prověřili, avšak uvedené vozidlo tam nezastihli. Protože tam však během následné kontroly v odpoledních hodinách zmíněný automobil skutečně stál, hlídka za jeho stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Třicet minut po čtrnácté hodině se na služebnu strážníků dostavila řidička, jež požádala hlídku o pomoc, neboť během parkování na Resselově náměstí došlo u jejího automobilu k vybití autobaterie a jakmile chtěla z náměstí odjet, nepodařilo se jí nastartovat motor. Strážníci pomocí startovacích kabelů motor uvedli do chodu a dotyčná žena následně s vozidlem odjela.

V 15.19 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Čáslavské ulici, naproti tamní čerpací stanici, předešlého dne hasiči likvidovali strom poškozený silným větrem, avšak po jejich zásahu zůstal na tomto místě nepořádek, jenž je třeba uklidit. Hlídka na uvedené stráni shledala několik ležících větví z tohoto pořezaného stromu a odložený pařez, přičemž přilehlý chodník byl průchodný. Operátor městské policie následně kontaktoval příslušnou úřednici Městského úřadu Chrudim, jež přislíbila, že v dohledné době budou tyto větve i pařez odstraněny.

Po šestnácté hodině kontaktoval městskou policii občan s tím, že v obci Vlčnov zpozoroval v příkopu zřejmě odloženou plachtu, nebo neznámý odpad. Strážníci tento předmět vyhledali, přičemž shledali, že se jednalo o dětský plážový stan, jenž tam zřejmě předešlého dne zanesl silný vítr. Hlídka tento předmět vyzvedla a uložila jej do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu Chrudim.

V 19.25 hodin byli strážníci přivoláni do Revoluční ulice, protože tamní obyvatelka oznámila, že došlo k problému s jejím sousedem. Dotyčná žena hlídce po příjezdu sdělila, že celý problém spočívá v tom, že pojala podezření, že tento muž se o její osobě baví s ostatními sousedy. Vzhledem k tomu, že v tomto případě strážníci protiprávní jednání neshledali, občanku poučili a poté odjeli.

Krátce před dvacátou třetí hodinou obdržel operátor městské policie tísňový signál od obyvatelky zařízení pro seniory v ulici Strojařů, kam poté neprodleně vyslal hlídku. Strážníkům dotyčná žena sdělila, že potřebovala dopomoci usednout na invalidní vozík a následně přemístit na toaletu, avšak místo pečovatelky omylem přivolala policii.

Ve 23.05 hodin požádala městskou policii o spolupráci Policie ČR, neboť její příslušníci vyjeli do Revoluční ulice, kde tamní obyvatelka oznámila, že její syn demoluje zařízení bytu. Hlídka se dostavila na příslušnou adresu, kde postupovala dle dispozic zasahujících policistů.

Ráno o půl šesté se obrátil na strážníky se žádostí o pomoc řidič, jehož automobilu praskla poloosa a nepojízdný zůstal stát v Družstevní ulici, kam dotyčný muž žádal přivolat odtahovou službu. Hlídka na základě jeho žádosti kontaktovala místní společnost, jehož pracovníkovi byl předán telefonický kontakt na tohoto muže, aby se společně domluvili na odtahu jeho vozidla.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑