Události ze dne 31.7.2016

01.08.2016 12:09

Po sedmé hodině ranní vyjela hlídka do Malecké ulice, kde podle telefonického oznámení tamní obyvatelky došlo během uplynulé noci k poškození jejího zaparkovaného automobilu. Na místě strážníci zjistili, že došlo k poškození předního i zadního stěrače a také antény. Hlídka celou událost zadokumentovala a pořídila fotografie. Jelikož se následným šetřením nepodařilo zjistit osobu možného pachatele přestupku, bude celá věc předána přestupkové komisi MěÚ v Chrudimi k dořešení.

V 8.15 hodin oznámila na linku 156 žena, že na Třech Bubnech se u kostela ve vozovce pohybuje stádo ovcí. Strážníci provedli kontrolu na uvedeném místě a v okolí, ale stádo nebylo zaregistrováno. Jelikož bylo třeba prověřit také území ležící mimo katastr Chrudimi, byla o události vyrozuměna PČR, která celou věc převzala k dalšímu opatření. O této skutečnosti byla oznamovatelka telefonicky vyrozuměna.

Přesně v osm hodin se na služebnu městské policie dostavil občan, který přišel odevzdat nalezenou peněženku s doklady. Hlídka od muže nález převzala a peněženka i s doklady byla předána do oddělení ztrát a nálezů MěÚ v Chrudimi.

V patnáct hodin se na strážníky obrátil telefonicky muž, který uvedl, že jeho bývalá přítelkyně měla dovézt jejich společnou dceru na Velké Dářko, kde si má dceru převzít, neboť mu byla soudem svěřena do péče. Oznamovatel však obdržel telefonickou informaci od bývalé přítelkyně, že je i s dcerou na cestě a právě se nachází u hypermarketu v Chrudimi. Dál v jízdě pokračovat nebudou, neboť zbytek trasy žena nezná a neví, kudy má jet. Oznamovatel požádal MP, aby vyhledala jeho bývalou přítelkyni a požádala ji, aby dceru přivezla, jak bylo předem domluveno. Zároveň poskytl městské policii její telefonní číslo. Operátor MKS se pokoušel opakovaně na uvedené telefonní číslo dovolat, ale žena ani v jednom případě hovor nepřijala. U chrudimského hypermarketu se nepodařilo ženu s dcerou zaregistrovat. O výsledku byl telefonicky zpětně informován oznamovatel.

Po šestnácté hodině obdržela městská policie telefonické oznámení, že nedaleko podchodu na autobusovém nádraží sedí skupinka opilých lidí, kteří tam dělají nepořádek. Na uvedeném místě se nacházeli tři muži a jedna žena, kteří byli orientováni místem i časem. V jejich blízkosti se nacházela rozbitá skleněná láhev, kterou žena v přítomnosti hlídky uklidila. Věc byla protentokrát vyřešena domluvou.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2019, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑