Události ze dne 31.7.2021

02.08.2021 15:43

Po osmé hodině dopolední bylo oznámeno na linku 156, že před supermarketem ve Škroupově ulici leží na zemi neznámý muž, jenž nereaguje na žádné podněty. Strážníci v dotyčném člověku po probuzení zjistili obyvatele Heřmanova Městce, jenž nebyl zcela orientován místem ani časem a jevil známky požití alkoholu. Hlídka jej proto podrobila orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou přes čtyři promile alkoholu. Po chvíli se na místo dostavila posádka Zdravotní záchranné služby, kterou přivolal někdo z kolemjdoucích lidí, jež podnapilého muže převzala do péče a dopravila jej do nemocnice.

V 10.26 hodin kontaktoval městskou policii obyvatel Medlešic, jenž uvedl, že nalezl cizí peněženku s doklady, a dodal, že celou událost již oznámil Policii ČR, které se však majitele peněženky prozatím nepodařilo vyrozumět. O chvíli později nálezce informoval operátora městské policie o tom, že majitel peněženky jej sám telefonicky kontaktoval na základě řešení policie, a dodal, že peněženku dotyčnému muži vydá sám.

Deset minut po poledni se na služebnu dostavil občan, jenž oznámil podezření, že došlo k odcizení jeho dokladů a platební karty. Hlídka dotyčnému muži doporučila, aby vzhledem k podezření, že tímto jednáním došlo ke spáchání trestného činu, kontaktoval přímo Policii ČR. Toto sdělení vzal občan na vědomí s tím, že tak učiní. Následně strážníci během hlídkové činnosti po šestnácté hodině v Městském parku zpozorovali na jedné z laviček odložené věci. Při jejich bližším prověření vyšlo najevo, že se jednalo o věci dotyčného muže. Ten se o chvíli později dostavil ke hlídce a své věci v pořádku převzal s tím, že prozatím Policii ČR nic nehlásil.

V 15.40 hodin informoval městskou policii výpravčí drah o tom, že poblíž budovy nádraží v ulici Čs. armády byl nalezen kufr a taška. Dotyčný muž dále uvedl, že tato zavazadla, která tam zřejmě jejich majitel zapomněl, převezme prozatím do úschovy a poté je předá strážníkům. Přibližně o hodinu později výpravčí oznámil, že obě zavazadla v pořádku právě vyzvedl jejich majitel.

Deset minut před šestnáctou hodinou bylo oznámeno na tísňovou linku, že na konci Nezvalovy ulice někdo naskládal lešeňové trubky, čímž zřejmě způsobil neoprávněný zábor veřejného prostranství. Strážníci tuto informaci prověřili a následně se pokusili kontaktovat obyvatele přilehlého domu, což se nepodařilo. Později se do zmíněné ulice dostavila noční hlídka, která tam již odložené trubky nezaregistrovala, neboť je předtím z veřejného prostranství někdo odstranil.

V 16.04 hodin byli strážníci přivoláni do Městského parku, protože u tamního jezírka se měli povalovat bezdomovci, již tam činili nepořádek. Hlídka prověřila uvedené místo a následně i celý park, avšak tyto osoby tam nezaregistrovala. Ohledně znečistění okolí tamních laviček papírky, obaly a plastovými láhvemi byl učiněn zápis do knihy závad, aby došlo jejich neodkladnému uklizení.

Po osmnácté hodině upozornil městskou policii občan na to, že na lavičce v ulici Na Ostrově sedí muž se ženou, přičemž se hlasitě hádají a muž se chová agresivně. Hlídka na zmíněném místě nikoho nezastihla, proto následně prověřila okolí, avšak tuto dvojici nikde nezpozorovala.

Ve 22.48 hodin bylo oznámeno na linku 156, že obyvatelům řadových domů v ulici K Píšťovům svítí osvětlení nedalekých pouťových atrakcí přímo do oken. Při příjezdu strážníků na uvedené místo byla všude tma a žádná atrakce nesvítila. Vzhledem k noční hodině převzala celý problém k řešení následující den denní směna, která u pouťových atrakcí kontaktovala odpovědného muže. Ten hlídce přislíbil, že osvětlení atrakcí upraví tak, aby již nikoho neobtěžovalo.

Po jedné hodině ranní vyjeli strážníci do Husovy ulice, kde na jejich příjezd čekala občanka, jež hodlala hlídce upřesnit místo, odkud slyšela pláč dítěte. Dotyčná žena strážníkům po příjezdu označila byt domu na Palackého třídě, kde však bylo zhasnuto a naprosté ticho.

Ve 2.01 hodin obdržela městská policie informaci, že u divadla v ulici Čs. partyzánů parkuje automobil, z jehož interiéru zní do okolí hlasitá hudba. Při příjezdu hlídky byl v uvedené lokalitě klid a k protiprávnímu jednání tam nedocházelo.

Krátce po třetí hodině ranní kontaktovala strážníky se žádostí o pomoc obyvatelka komunitního domu v ulici Komenského s tím, že z bytu tamního obyvatele vychází hluk, neboť je tento muž zmatený. Hlídka dotyčného člověka zastihla zcela neorientovaného, když obcházel tamní obyvatele a rušil je ze spánku. Strážníci poté telefonicky kontaktovali jeho dceru, která se následně dostavila na místo a svého otce převzala do péče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑