Události ze dne 31.8.2020

01.09.2020 17:57

Dopoledne po půl desáté oznámil na linku 156 občan, že v ulici U Valchy se přibližně týden nachází odstavený obytný přívěs a přestože před několika dny na tuto skutečnost poukázal, nikdo uvedenou záležitost neřešil. Oznamovatel dále sdělil, že u tohoto karavanu se momentálně nachází zřejmě jeho majitel, jenž tam s někým diskutuje a pokračoval tím, že obyvatelé tohoto obytného přívěsu, mezi nimiž jsou i děti, by měli být vyšetřeni na Covid 19 a dále, že by měl v celé věci zasáhnout rovněž místní sociální odbor. Při příjezdu hlídky se u tohoto karavanu nacházeli již policisté, již celou věc převzali k řešení.

V 9.41 hodin byli strážníci přivoláni do Průmyslové ulice, neboť před vjezdem do tamní firmy parkovaly automobily na chodníku. Hlídka na těchto pět vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

O chvíli později obdržel jeden ze strážníků během pochůzkové činnosti informaci o tom, že okružní křižovatky v ulici Obce Ležáků a ve Václavské ulici jsou znečistěné betonem, jenž vytekl na vozovku při průjezdu nákladního vozidla křižovatkou. Hlídka tuto informaci prověřila a poté kontaktovala pracovníka příslušné společnosti, jenž přislíbil, že z obou okružních křižovatek toto znečistění odstraní.

Po čtrnácté hodině kontaktoval městskou policii muž s tím, že u jedné z prodejen v Dašické ulici se nachází dlouhodobě zaparkovaný automobil, jenž tam komplikuje výhled řidičům a také stěžuje zásobování uvedené prodejny. Strážníci provedenou lustrací zjistili majitelku tohoto vozidla a pokusili se jí kontaktovat. Následně vyšlo najevo, tato žena svůj automobil odvezla do nedaleké autoopravny, kde měl být opraven. Její majitel však po čase z neznámých důvodů toto její vozidlo odstavil v Dašické ulici. Hlídce se podařilo dotyčného muže vyhledat a kontaktovat. Tento člověk přislíbil, že zmíněný automobil během několika minut přeparkuje.

Ve 14.42 hodin bylo oznámeno na tísňovou linku, že v areálu nově budovaného skateparku se neoprávněně zdržuje osm osob. Hlídka tyto lidi vykázala a areál opatřila páskou s nápisem zákaz vstupu.

Po šestnácté hodině vyjeli strážníci do supermarketu v ulici SNP, neboť tam došlo ke krádeži zboží. Přítomný podezřelý muž se ke svému úmyslnému jednání hlídce doznal a strážníci vyřešili jeho přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem.

Přesně v sedmnáct hodin upozornil městskou policii občan, že Lázeňskou ulicí projíždí velké množství automobilů v protisměru. Do uvedené ulice se dostavila hlídka, jež tam několik desítek minut vykonávala dohled, avšak protiprávní jednání řidičů nezaregistrovala.

V 19.02 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho ze sjezdů z dopravního obchvatu města se nachází podezřelé zaparkovaný automobil, jenž mohl být odcizen svému majiteli. Hlídka zjistila majitelku tohoto vozidla a přes PČR ověřila, že její vozidlo nebylo odcizené. Protiprávní jednání nebylo v tomto případě shledáno.

Přibližně o půl hodiny později informoval městskou policii občan o tom, že na náměstíčku pod Širokými schody dělá mládež nepořádek. Hlídka přítomné tři dívky poučila. Ty poté místo uklidily a odešly.

Ve 20.41 hodin se na strážníky obrátila se žádostí o pomoc lékařka, protože jeden z jejich pacientů po provedeném lékařském vyšetření svévolně opustil nemocnici a odešel neznámo kam. Hlídka na základě této žádosti provedla pátrání po uvedeném muži v ulicích města, avšak s negativním výsledkem.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑