Události ze dne 3.4.2023

04.04.2023 14:28

Deset minut po poledni upozornil městskou policii občan na to, že ve Filištínské ulici stojí některé automobily neoprávněně na vyhrazených parkovacích místech. Hlídka příslušnou ulici prověřila a poté na jedno vozidlo bez parkovací karty umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ve 12.43 hodin byli strážníci přivoláni na Resselovo náměstí, kde u budovy pošty stál na vyhrazeném parkovacím místě automobil bez patřičného označení. Hlídka za stěrač tohoto vozidla rovněž umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Krátce po třinácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že v Markovicích se ulicemi Růžovou a Mládežnickou pohybuje neznámý podezřelý muž, jenž kontaktuje tamní obyvatele s nabídkou opravy střechy jejich domu. Hlídka nejprve prověřila uvedené ulice a poté i celou lokalitu, avšak s negativním výsledkem.

V 16.38 hodin se obrátil na městskou policii občan s tím, že přímo u Kochánovických rybníků zpozoroval smrk, který zřejmě zasáhl úder blesku, a pojal obavu, aby se jeho koruna neodlomila a nedopadla na přilehlou cestu, kde by mohla někoho zranit. Operátor městské policie o této skutečnosti vyrozuměl příslušného zaměstnance městských lesů, jenž sdělil, že na zmíněné nebezpečí upozorní oprávněnou osobu, aby učinila nezbytná opatření.

O dvanáct minut později vyjeli strážníci do ulice Čs. armády, protože ve vestibulu tamního vlakového nádraží se zdržovala skupinka mládeže, jež se nevhodně chovala. Hlídka po příjezdu přítomné mladé lidi, již tam hráli míčovou hru, z budovy vykázala.

V 17.40 hodin kontaktoval městskou policii muž s tím, že ve vnitrobloku v ulici Čs. armády parkují automobily v místě s vodorovným dopravním značením žluté barvy. Hlídka na uvedeném prostranství shledala jedno nesprávně stojící vozidlo, na něž umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Minutu před dvacátou hodinou bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že z konkrétního bytu v domě v ulici Strojařů zní hlasitý křik. Při příjezdu strážníků se již v uvedené budově nacházeli policisté a celou událost řešili. Jelikož asistenci hlídky nepožadovali, strážníci odjeli.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑