Události ze dne 3.7.2020

07.07.2020 10:51

V 11.29 hodin oznámila žena na linku 156, že v zahrádkářské kolonii Na Bělidle houká v objektu vodárenské společnosti alarm. Operační důstojník městské policie informoval o této skutečnosti pracovníka vodárenské společnosti, který přislíbil kontrolu uvedeného objektu. O zhruba půl hodiny později tento pracovník kontaktoval městskou policii s tím, že je vše již v pořádku.

 Krátce po půl druhé odpolední prověřovala hlídka oznámení, ve kterém žena uvedla, že v řece ve Slatiňanech se nachází utonulý srnec. Hlídka na uvedeném místě srnce skutečně nalezla, po telefonické domluvě se o utonulé zvíře postaral pracovník tamního mysliveckého spolku.

 V 16.11 hodin přijal operační důstojník městské policie oznámení o volně pobíhajícím psovi, který se měl pohybovat v Široké ulici. Strážníci zde psa nalezli, vzhledem k jeho plachosti se jej však nepodařilo odchytit. Pes následně utekl neznámo kam.

 O dvě hodiny později vyjížděla hlídka do Pardubické ulice, kde se měl nacházet uhynulý zajíc. Strážníci umístili zvíře do přepravního pytle a následně je převezli do areálu technických služeb, odkud bude následně předáno k odborné likvidaci.

 V 19.19 hodin oznámil občan na linku 156, že v křižovatce ulic Gorkého a Čáslavská je otočené svislé dopravní značení. Strážníci se pokusili značku otočit zpět, to se však nepodařilo. Dopravní značení bylo opraveno následující den.

 Následně hlídka přejela do Topolské ulice, kde mělo u tamní prodejny docházet k hádce mezi dvěma muži. Oznamovatel měl obavu, aby mezi nimi nedošlo ke rvačce. Po příjezdu na místo se zde již nacházela hlídka PČR a měla celou událost v řešení.

 Po půl desáté večerní řešili strážníci oznámení, ve kterém pracovnice ČD uvedla, že na nádraží sedí v kolejišti muž. Strážníci zde muže skutečně nalezli. Hlídce sdělil, že má problémy se svojí přítelkyní a chtěl údajně skočit pod vlak. Vzhledem k chování muže byla na místo přivolána RZS, jejíž posádka si muže od strážníků převzala.

 Jen o pár minut později přijal operační důstojník městské policie oznámení o ležícím muži, který se měl nacházet v Čáslavské ulici, v blízkosti přechodu pro chodce. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o muže bydlícího v ulici Na Rozhledně. Muž jevil známky opilosti, byl však orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. O chvíli později si jej v místě bydliště převzal do péče jeho syn.

 Po třiadvacáté hodině byli strážníci přivoláni na Resselovo náměstí, kde mělo v jednom z domů docházet k rušení nočního klidu. Šetřením bylo zjištěno, že hluk vycházel z balkonu, na kterém probíhala narozeninová oslava. Strážníci na místě hovořili s odpovědnou osobou, která po poučení o době nočního klidu oslavu ihned ukončila.

 Krátce po půlnoci vyjížděla hlídka k ženě, která v bytě upadla na zem a nebyla sama schopna vstát. Žena chtěla použít tísňové tlačítko, které však neměla při sobě. Dovolala se pouze dceři, která následně kontaktovala městskou policii. Po příchodu do bytu si žena strážníkům stěžovala na bolest kyčle, proto byla na místo přivolána RZS, jejíž posádka ženu převezla k dalším vyšetřením.

 V 01.12 hodin přijal operační důstojník oznámení o rušení nočního klidu, ke kterému mělo docházet v ulici Dr. Peška. Jak bylo na místě zjištěno, v restauraci hráli čtyři hosté na klavír. Po jednání s hlídkou obsluha přislíbila, že zde již bude klid. Celá věc byla řešena domluvou.

 K dalšímu oznámení o rušení nočního klidu vyjížděla hlídka po půl čtvrté ranní, kdy měli být hluční návštěvníci restaurace ve Filištínské ulici. Na místě se nacházeli čtyři hosté restaurace, kteří seděli u stolu před restaurací a bavili se. Všichni přítomní byli poučeni o době nočního klidu, načež přislíbili, že bude na místě klid.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑