Události ze dne 3.8.2020

05.08.2020 13:26

Dopoledne před půl desátou obdržela městská police oznámení o nesprávně zaparkovaných automobilech, jež stály u jednoho z domů v sídlišti U Stadionu v okolí kontejnerů na odpad a pracovníkům technických služeb komplikovaly jejich vyprázdnění. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak na uvedeném místě již žádné stojící vozidlo nezaregistrovala.

V 10.05 hodin byli strážníci přivoláni do křižovatky ulic Fibichova a Čs. armády, kde parkovaly automobily v místě zákazu zastavení. Hlídka tam za stěrače osmi vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče a se třemi řidiči, již se dostavili ke svým vozidlům, vyřešila dopravní přestupky na místě.

Třicet pět minut po čtrnácté hodině oznámil občan na linku 156, že ze svého bytu vidí na střechu mateřské školy v ulici Dr. Václava Peška, která je zcela zatopená nashromážděnou dešťovou vodou, a dodal, že dle jeho názoru hrozí akutní nebezpečí jejího průsaku do interiéru této budovy. Operátor městské policie následně telefonicky kontaktoval pracovnici přítomnou v uvedené školce, jež uvedla, že o oznámeném nebezpečí vyrozumí příslušného pracovníka, který učiní potřebná opatření, aby zabránil možným škodám na majetku.

Po půlnoci vyjeli strážníci do Škroupovy ulice, kde neznámý muž poškodil vstupní dveře jednoho z bytových domů. Při příjezdu hlídky se na uvedeném místě nacházeli policisté a celou událost řešili. Strážníci jim následně poskytli součinnost při pátrání po možném pachateli, jenž po činu utekl směrem do ulice Čs. armády.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑