Události ze dne 4.3.2020

06.03.2020 12:50

Deset minut před třináctou hodinou upozornila městskou policii občanka, že na stezce pod hradbami nedaleko Myší díry zaregistrovala na zemi odloženou injekční stříkačku. Hlídka tento nález vyzvedla a následně jej odevzdala k odborné likvidaci.

Ve 13.34 hodin byli strážníci přivoláni k panelovému domu ve Fibichově ulici, kde parkovala dvě dodávková vozidla v místě, kam mají vjezd dopravní značkou zakázán. Hlídka na uvedeném místě shledala tři automobily, na které umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

O několik minut později bylo telefonicky oznámeno městské policii, že v ohradě u slatiňanského hřebčína pronásledují dva volně pobíhající psi koně. Po příjezdu hlídky se tato zvířata dala na útěk. Strážníci psy sledovali, a když po chvíli zaběhli do místa bydliště svého majitele, uložila mu hlídka pokutový příkaz za přestupek.

Ve 14.20 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do ulice U Parku, kde mělo parkovat vozidlo na chodníku. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak žádný nesprávně zaparkovaný automobil tam nezaregistrovala.

Po šestnácté hodině oznámil občan prostřednictvím linky 156, že na vyhrazeném parkovacím místě, určeném výhradně pro autobusy, stojí neoprávněně osobní vozidlo. Hlídka za stěrač tohoto automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 17.15 hodin přivolal strážníky do Slatiňan tamní občan, neboť lavičky umístěné ve společné kůlně obyvatel jejich domu někdo polil zapáchající tekutinou. Oznamovatel zároveň uvedl, že pojal podezření, že pachatelem může být jeho sousedka, se kterou má časté konflikty. Hlídka tuto ženu kontaktovala, ale ona uvedla, že do kůlny nikdy nechodí. Následně vyšlo najevo, že k polití laviček nedošlo a neznámou tekutinou byl pouze nepatrně potřísněn na nich umístěný polystyrén. Protiprávní jednání v tomto případě strážníci neshledali.

Po půl sedmé kontaktoval městskou policii držitel parkovací karty pro lokalitu Filištínské ulice s tím, že nemá kam zaparkovat svůj automobil, neboť tam na vyhrazených parkovacích místech parkují neoprávněně vozidla bez příslušného označení. Strážníci tuto ulici prověřili a poté na dva automobily umístili výzvy pro nepřítomné řidiče. S přítomnými řidiči dalších čtyř vozidel vyřešila hlídka dopravní přestupky na místě.

Ráno po půl čtvrté bylo oznámeno na linku 156, že okolo hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové běžel volně pobíhající pes, jenž směřoval k Janderovu. Hlídka provedla kontrolu uvedené lokality, avšak toto zvíře tam nezaregistrovala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑