Události ze dne 4.4.2020

06.04.2020 18:02

Před polednem bylo oznámeno na linku 156, že v Husově ulici parkuje automobil na chodníku. Vzhledem k tomu, že se hlídce jeho majitele z Chrudimi žádným způsobem nepodařilo kontaktovat, byla na vozidlo umístěna výzva pro nepřítomného řidiče.

Ve 13.31 hodin byli strážníci přivoláni na travnatou plochu mezi ulicemi Škroupova a Sečská, neboť tam někdo postavil stan. Hlídka během opakovaných kontrol v tomto obydlí ani v jeho okolí nikoho nezastihla, proto následně vyrozuměla místní vojenský útvar, v jehož majetku se tato plocha nachází.

Po patnácté hodině obdržela městská policie oznámení o dvou chlapcích, kteří se měli pohybovat na střeše uzavřeného hotelu na Masarykově náměstí. Strážníkům tito místní mladíci následně sdělili, že na střechu vystoupali ze zvědavosti. Hlídka je poté z budovy vykázala.

V 18.25 hodin oznámil na linku 156 řidič, že na silničním obchvatu města u sjezdu sever zaregistroval na vozovce ležící železnou tyč. Hlídka tento díl střešního nosiče z komunikace odstranila.

Přibližně o dvacet minut později vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Novoměstské ulice, jelikož u tamního hřbitova měly společně sedět čtyři osoby bez zakrytých úst a nosu, popíjet pivo a kouřit marihuanu. Hlídka na uvedeném místě zastihla tři lidi se zachovaným dostatečným odstupem a s řádně nasazenými ochrannými rouškami. Protiprávní jednání v tomto případě strážníci neshledali.

V 19.05 hodin informoval městskou policii občan o muži bez domova, jenž se pohyboval v okolí jednoho z domů v Topolské ulici bez zakrytých úst a nosu. Hlídka v uvedené budově zastihla sedícího muže a jeho přítelkyni, kteří se vraceli z návštěvy. Oba měli na obličeji řádně nasazené ochranné roušky. Z budovy, kde nežijí, byli poté vykázáni.

Před dvacátou první hodinou oznámila na linku 156 ostraha supermarketu v ulici SNP, že na parkovišti u jejich prodejny se pohybuje bezdomovec bez roušky. Při příjezdu strážníků měl dotyčný muž ústa i nos zakrytá šátkem. Hlídka jej poučila a poté odjela.

Patnáct minut po půlnoci požádal strážníky o spolupráci operační důstojník PČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení obyvatele ulice V Hliníkách o tom, že na jeho pozemek vnikl neznámý muž, jenž poté utekl směrem k nedaleké železniční trati. Hlídka prověřila uvedenou lokalitu, avšak s negativním výsledkem. Poté se na místo dostavili policisté, kteří celou událost převzali k šetření.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑