Události ze dne 4.5.2021

08.05.2021 01:57

Po osmé hodině dopolední oznámila na linku 156 žena, že ve slatiňanské Kaštance u tamní vodárny vyvěrá ze země voda, jež teče na komunikaci. Operátor městské policie o této skutečnosti informoval pracovníka příslušné vodárenské společnosti, jenž uvedl, že se v tomto případě nejedná o vodovodní havárii, nýbrž o běžný jev, k němuž v určitou dobu dochází. Oznamovatelka byla následně o tomto závěru telefonicky vyrozuměna.

V 9.42 hodin byli strážníci přivoláni do průmyslového areálu v Průmyslové ulici, neboť tam řidiči dvou nákladních automobilů nesprávně zaparkovali svá vozidla a autoškole, která v uvedeném místě provádí jízdu zručnosti na motocyklu mezi kužely, zkomplikovali provedení závěrečné zkoušky. Oba muži hlídce uvedli, že po dokončení předepsané bezpečnostní přestávky odjedou do tamní firmy, kde jim bude na automobily naložen náklad k přepravě. Hlídka dopravní přestupky s řidiči vyřešila a poté odjela. Ohledně provádění výcviku autoškoly na zmíněné komunikaci byla vyrozuměna příslušná pracovnice Odboru dopravy při Městském úřadu v Chrudimi.

Deset minut před třináctou hodinou kontaktovala městskou policii pracovnice místní mateřské školy s tím, že na jejich zahradě zaregistrovala zraněného ptáka. Hlídka tuto kavku s poraněnou nohou na zahradě odchytla a dopravila jí na služebnu, kde tohoto ptáka následně převzal do péče pracovník záchranné stanice živočichů.

Ve 12.59 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení na náměstí U Vodárny, kde parkovaly nesprávně automobily. Hlídka po příjezdu na tato dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Krátce po čtrnácté hodině bylo oznámeno na tísňovou linku, že v konkrétním úseku Průmyslové ulice parkují automobily v zákazu zastavení. Strážníci s dvěma přítomnými řidiči vyřešila dopravní přestupky na místě a za stěrače dalších dvou vozidel umístila hlídka výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 16.39 hodin byli strážníci přivoláni do Městského parku, protože podle oznámení se tam zdržovala velká skupina nevhodně se chovajících lidí. Hlídka na uvedeném místě zastihla čtyři osoby, z nichž některé byly bez domova. Protože v jejich případě strážníci protiprávní jednání neshledali, tito lidé byli poučeni a poté odešli pryč.

O devět minut později upozornil městskou policii občan na to, že v prostoru autobusové zastávky v Čáslavské ulici se nachází neznámý muž, jenž je zřejmě pod vlivem omamných látek, neboť tam skáče před projíždějící automobily. Jelikož hlídka na uvedené zastávce nikoho nezastihla, prověřila zmíněnou ulici až do Markovic, avšak s negativním výsledkem.

V 17.45 hodin oznámil na linku 156 muž, že během venčení svého psa u Podkopanického mlýna se k nim přidal cizí volně pobíhající psík. Strážníci tuto čivavu odchytli a podle adresy uvedené na jejím obojku vyhledali její majitelku. Po vyřešení přestupku dotyčná žena své zvíře od hlídky v pořádku převzala.

Před dvacátou druhou hodinou kontaktoval městskou policii obyvatel Novoměstské ulice s tím, že jeho sousedka vyššího věku má pootevřené vstupní dveře do domu. Při příjezdu strážníků se na místě nacházel její syn, jenž tyto dveře zajistil.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑