Události ze dne 4.7.2021

07.07.2021 16:38

V 11.33 hodin informoval městskou policii občan o tom, že jeho dcera se opakovaně dobývá do bytu ve vlastnictví své matky, kam má vstup zakázán, přičemž nemá k tomuto bytu žádný právní nárok. Strážníci v příslušném bytě kontaktovali syna dotyčné ženy, jenž poté svou matku dovedl do sklepa, kde měla uložené své věci, které se původně nacházely v bytě, který předtím dlouhodobě užívala. Protože tato žena odmítla své věci vyzvednout a odstěhovat s tím, že je nemá kam uložit, hlídka ji poučila a poté z budovy vykázala.

Přibližně o hodinu později se na služebnu městské policie dostavila žena z Chlumce nad Cidlinou a odevzdala strážníkům bankovku, kterou našla na zemi na Resselově náměstí. Hlídka událost zadokumentovala a nalezenou bankovku poté uložila do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

V 14.30 hodin byli strážníci přivoláni na parkoviště u rozhledny Báry, neboť tam stál automobil s otevřenými okénky, přičemž v jeho okolí se nikdo nenacházel. Hlídka provedenou lustrací zjistila majitelku tohoto vozidla a kontaktovala ji. O chvíli později se dotyčná žena dostavila na místo a svůj automobil řádně zajistila.

O dvacet sedm minut později kontaktovala městskou policii občanka s tím, že na její zahradu nedaleko Slatiňan vběhl cizí volně pobíhající pes. Strážníci uvedené zvíře odchytli a po telefonické konzultaci s příslušným veterinárním lékařem dopravili do místa jeho bydliště, kde psa poté v pořádku vyzvedl jeho majitel, jenž byl zjištěn na základě místní znalosti tohoto veterináře.

Ve 20.02 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u supermarketu ve Václavské ulici se hádají bezdomovci. Strážníci po příjezdu celou situaci uklidnili a tři přítomné osoby bez domova náležitě poučili.

Krátce před dvacátou třetí hodinou požádal městskou policii o spolupráci operační důstojník PČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení o tom, že v domě obyvatele ulice Sladkovského došlo k domácím neshodám. Strážníkům přítomná žena sdělila, že mezi ní a jejím synem došlo ke slovní rozepři, a dodala, že její dospělý syn z bytu odchází a přespí u svého kamaráda. Protiprávní jednání hlídka v tomto případě neshledala a o zjištěných skutečnostech informovala Policii ČR.

Ve 23.27 hodin obdržela městská policie informaci o tom, že do jednoho z domů v ulici Přemysla Otakara se již delší dobu dobývá neznámý muž. Strážníci tuto informaci prověřili, avšak nikoho na uvedeném místě nezastihli.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑