Události ze dne 4.7.2023

10.07.2023 06:19

Mezi devátou a desátou hodinou dopolední vyjížděla hlídka ke dvěma oznámením, která se týkala nevhodného chování místního bezdomovce. V prvém případě se muž nacházel u obchodního domu Albert, kde měl pokřikovat na kolemjdoucí. Odtud byl hlídkou záhy vykázán. V druhém případě se pohyboval po komunikaci v ulici Slovenského národního povstání, kde měl křičet na projíždějící řidiče. V době kontroly byl muž již na chodníku, na nikoho v tu chvíli nekřičel. Hlídkou byl řádné poučen, poté z místa odešel.

V 10.40 hodin oznámila žena na linku 156, že na Palackého třídě je lidmi ničen záhon lilií. Strážníci provedli kontrolu uvedeného záhonu, žádné poškození rostlin nebylo zjištěno.

O necelou hodinu později prověřovala hlídka oznámení o uhynulém ptákovi, který se má nacházet ve Slovenské ulici. Strážníci zde uhynulého ptáka skutečně nalezli, uložili jej do přepravního boxu a převezli do areálu technických služeb, odkud bude předán k odborné likvidaci.

Ve 12.30 hodin se na městskou policii obrátil občan, který oznámil, že v Husově ulici parkuje vozidlo, jehož řidič zde provádí zásobování, vozidlem však brání průjezdu ostatním řidičům. Po příjezdu hlídky na místo bylo zjištěno, že vozidlo již odjelo.

K dalšímu oznámení vyjeli strážníci do ulice Československé armády, kde si měli před budovou čekárny autobusového nádraží mladíci kopat s míčem. Údajně měli míčem kopat také do výlohy čekárny. Hlídka nalezla uvedené mladíky sedět na lavičkách poblíž kašny. K celé věci uvedli, že si zde skutečně kopali a jednou prý nedopatřením trefili i skleněnou výplň výlohy. Všichni přítomní byli hlídkou poučeni a z místa následně odešli.

Po půl třetí řešili strážníci oznámení o opilém muži, který se má nacházet v provozovně solária v Široké ulici. Na místě bylo šetřením zjištěno, že muž měl řádně zaplacenou nabízenou službu, při které vzhledem k opilosti usnul na lehátku. Hlídkou byl probuzen, byl orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Po jednání s hlídkou opustil provozovnu.

Následně se hlídka přesunula na Žižkovo náměstí, kde bylo oznámeno neoprávněné parkování vozidel v pěší zóně. Oznámení zde bylo vyřešeno umístěním tří výzev pro nepřítomné řidiče vozidel.  

Po sedmnácté hodině bylo na městskou policii oznámeno, že v ulici Na Větrníku, u domu čp. 1207, se nachází mládě dravce. Strážníci mládě umístili do přepravní klece a převezli ho na služebnu, kde bylo týž den předáno pracovníkovi záchranné stanice.

V 18.53 hodin oznámil občan na linku 156, že v Malecké ulici poblíž autobusové zastávky popíjí skupina osob alkohol, osoby mají být hlučné a vulgární. Po příjezdu na místo se zde nacházelo sedm dospělých osob, které seděly na židličkách a pily alkohol. Na místě byl klid, nebyl zde zjištěn žádný nepořádek. Žádné přestupkové jednání tak nebylo v době kontroly zjištěno. V uvedené lokalitě budou v následujících dnech prováděny namátkové kontroly.

V 18.57 hodin přijali strážníci oznámení o dvou ležících osobách, které se měly nacházet u silnice mezi Chrudimí a Slatiňanami. Okolo nich měly být poházené boty a batohy. Provedenou kontrolou bylo zjištěno, že vše již na místě řeší hlídka Policie ČR.

Deset minut po jedné hodině ranní se na městskou policii obrátil občan, který oznámil rušení nočního klidu ve Filištínské ulici. Na místě bylo zjištěno, že před jednou z tamních restaurací se nachází větší množství osob, hostů restaurace. Po domluvě s obsluhou se hosté přesunuli do vnitřních prostor provozovny.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑