Události ze dne 4.8.2021

06.08.2021 08:02

Krátce před půl jedenáctou dopolední vyjížděla hlídka do ulice V Hliníkách, kde měl na chodníku sedět jeden z místních bezdomovců. Strážníci na místě zjistili, že se jedná o muže ze Skutče, který jevil známky silné opilosti. Jelikož nebyl schopen samostatné chůze a ani komunikace s hlídkou, byla na místo přivolána RZS, jejíž posádka si muže od strážníků převzala.

V 11.25 hodin oznámila žena na linku 156, že u obchodních domů Albert a Kaufland se pohybuje muž, který se snaží od kolemjdoucích vybírat finanční hotovost v rámci sbírky na neslyšící. Hlídka provedla kontrolu uvedené lokality a přilehlého okolí, muž odpovídající popisu nebyl nalezen.

V 13.43 hodin přijali strážníci oznámení, že na Palackého třídě se nachází bezdomovec, který zde vyhazuje odpad z kontejneru na chodník. O chvíli později bylo zjištěno, že se jedná o muže z Chrudimi. Za přítomnosti hlídky odpad vrátil zpět do kontejnerů a místo řádně uklidil.

Deset minut po sedmnácté hodině byli strážníci přivoláni do Fibichovy ulice, kde se měla nacházet mládež, která zde měla posedávat na okenních parapetech a chovat se údajně nevhodně. Strážníci zde při kontrole zjistili dvě skupinky dětí, které byly následně poučeny, aby nesedaly na parapety a neopíraly se o okna domu. Žádné jiné nevhodné chování zde nebylo zjištěno, stejně jako zde nebylo zjištěno žádné poškození parapetů či oken.

V 19.20 hodin požádala městskou policii o spolupráci operátorka Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje, která hlídku žádala o prověření oznámení o ležícím muži, který se má nacházet v Široké ulici, v blízkosti Komerční banky. Strážníci provedli kontrolu uvedeného místa a blízkého okolí, žádný ležící muž zde nebyl nalezen.

Okolo dvacáté hodiny prověřovala hlídka oznámení, v němž muž uvedl, že v Havlíčkově ulici se nachází skupina osob a někdo z této skupiny hodil do řeky dětský kočárek. Hlídka na místě jednala s mužem ze Skutče, který se doznal, že kočárek do řeky hodil on. Za přítomnosti hlídky kočárek z řeky vytáhl.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑