Události ze dne 4.9.2019

06.09.2019 12:28

Ve čtvrt na deset bylo oznámeno městské policii, že na parkovišti za supermarketem ve Václavské ulici volně pobíhá pes menšího vzrůstu s obojkem a evidenční známkou. Jakmile hlídka převzala od oznamovatelky toto odchycené zvíře, dostavil se na místo majitel psa, jemuž zvíře uteklo z pozemku poškozeným plotem. Muž následně svého psa odvedl.

O půl hodiny později byli strážníci přivoláni do supermarketu na Palackého třídě, kde došlo ke krádeži zboží. Přítomná podezřelá žena se hlídce doznala, že po uhrazení svého nákupu u pokladny se vrátila zpět na prodejní plochu prodejny, kde vzala meloun a úmyslně ho bez zaplacení pronesla za pokladní zónu. Strážníci její protiprávní čin vyřešili na místě a zadržené zboží bylo v pořádku vráceno do prodeje.

Po poledni oznámil na linku 156 obyvatel Markovic, že na zahradě svého domu zpozoroval neznámé zvíře, zřejmě poraněné po střetu s projíždějícím automobilem. Protože by se mohlo jednat o lišku, obával se možného nakažení vzteklinou. Jelikož hlídka po příjezdu shledala v tomto zvířeti skutečně lišku, operátor MKS telefonicky vyrozuměl člena příslušného mysliveckého sdružení, jenž přislíbil, že se během krátké doby dostaví na uvedené místo, kde učiní potřebné kroky. Oznamovatel byl poučen, aby prozatím nevstupoval na zahradu a nevypouštěl svého psa.

Ve 21.15 hodin vyjeli strážníci do ulice Dr. Milady Horákové, protože tam občan zaregistroval na zemi ležící dámskou peněženku s obsahem. Při příjezdu hlídky se u oznamovatele již nacházela její majitelka, jež od muže nález v pořádku převzala.

Po druhé hodině ranní požádali strážníky o spolupráci policisté, již vyjeli řešit oznámení do Hniličkovy ulice. Hlídka jim poskytla potřebnou asistenci a během zásahu se řídila dle jejich dispozic.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑