Události ze dne 4.9.2020

07.09.2020 18:48

V 10.30 hodin oznámil muž na linku 156, že jejich firma při provádění opravy elektrického zařízení poškodila v Havlíčkově ulici obrubník. Informace byla operačním důstojníkem předána odpovědnému pracovníkovi městského úřadu, který se dostavil na místo a vzniklé poškození zadokumentoval.

Krátce po třinácté hodině převzala hlídka v jedné z provozoven v Havlíčkově ulici nalezený batoh, ve kterém měly být uloženy osobní doklady a platební karty. Ještě týž den byl batoh hlídkou předán majiteli.

Po dvaadvacáté hodině byla hlídka přivolána do ulice Na Větrníku, kde mělo v jednom z bytů docházet k rušení nočního klidu hlasitou hudbou a křikem. Po příjezdu hlídky byl na místě klid. Žena bydlící v bytě, odkud měl hluk vycházet, strážníkům sdělila, že u ní byla na návštěvě její sestra, se kterou se nahlas bavily. Při tomto měly otevřený balkon. Strážníci ženu poučili o době nočního klidu a ona přislíbila, že na místě již bude klid.

Okolo půlnoci přijali strážníci dvě oznámení o rušení nočního klidu, tentokrát se mělo jednat o hudební produkci vFilištínské ulici. Na místě bylo záhy zjištěno, že se jedná o hudebníky a část pěveckého souboru, kteří vystupují na Chrudimských dožínkách. Po poučení o pokročilé noční době hudebníci ukončili svou činnost a odešli do blízkého penzionu.

Ve 4.24 hodiny upozornil občan strážníky na, dle jeho slov, zmatenou ženu, která se má již delší dobu pohybovat v okolí baru na Palackého třídě. Jak oznamovatel dále uvedl, žena má mít s sebou kufr a údajně má špatně artikulovat. Hlídka na místě zjistila, že se jedná o ženu maďarské národnosti. Žena se cítila v pořádku, byla orientována v čase a po hlídce nic nepožadovala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑