Události ze dne 5.2.2023

06.02.2023 16:30

Třicet sedm minut po deváté hodině dopolední byli strážníci přivoláni do Pardubické ulice, neboť tam v okolí železničního přejezdu volně pobíhal pes. Hlídka se opakovaně pokusila toto zvíře odchytnout, avšak vzhledem k jeho plachosti se strážníkům nepodařilo k němu přiblížit na vzdálenost potřebnou k použití odchytové tyče. Poté dotyčný pes odběhl neznámo kam.

V 10.07 hodin informoval městskou policii občan o tom, že u jednoho z domů v Pardubické ulici volně pobíhá pes, jehož majitel se poblíž nenachází. Hlídka prověřila okolí příslušné budovy a následně i celou lokalitu, avšak s negativním výsledkem.

Pět minut před polednem bylo oznámeno na linku 156, že na parkovišti u bytového domu na Palackého třídě stojí automobil v místě, kde invalidním osobám komplikuje bezbariérový přístup na přilehlý chodník. Hlídka za stěrač takto zaparkovaného vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 15.37 hodin vyjeli strážníci do ulice SNP, protože tam občan zaregistroval ležící uhynulou kočku. Hlídka uvedené zvíře vyzvedla a dopravila do areálu technických služeb v Sečské ulici, kde je prozatím uložila do speciálního mrazicího boxu, odkud bude vydáno k odborné likvidaci.

Po dvacáté hodině se obrátil na městskou policii místní občan s tím, že před jeho garáží nesprávně parkuje cizí automobil. Při příjezdu strážníků se u příslušného vozidla nacházela řidička, jež po vyřešení dopravního přestupku s hlídkou s automobilem odjela.

Přesně ve dvacet dvě hodiny přivolal strážníky do sídliště Na Větrníku občan s tím, že v tamní zóně s dopravním omezením parkují nesprávně automobily. Hlídka tuto informaci prověřila a poté na třicet tři vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑