Události ze dne 5.5.2023

09.05.2023 16:05

V 9.45 hodin bylo oznámeno městské policii, že na lavičce u obchodního centra na Borzně spí bezdomovec. Hlídka dotyčného muže po probuzení vykázala, orientovaného místem i časem.

Po desáté hodině byli strážníci přivoláni na vlakové nádraží v ulici Čs. armády, protože se tam zdržovala podezřelá osoba, jež se svlékala a obtěžovala cestující. Hlídka dotyčnou ženu pro nevhodné chování vykázala.

V 10.40 hodin upozornil městskou policii občan na to, že u obchodního centra na Borzně nesprávně parkuje větší automobil. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Pět minut po jedenácté hodině vyjeli strážníci k supermarketu v ulici SNP, jelikož se tam pod jedním ze stromů měli nacházet uhynulí havrani. Hlídka prověřila stromy v okolí uvedené prodejny, avšak tyto ptáky tam nezaregistrovala.

V 11.45 hodin kontaktoval městskou policii prostřednictvím linky 112 občan, jenž poukázal na to, že v ulici T. G. Masaryka ve Slatiňanech parkují u jednoho z domů nesprávně automobily. Před příjezdem hlídky tato vozidla odjela.

Devatenáct minut po poledni byli strážníci přivoláni na čerpací stanici v ulici Obce Ležáků, kde v ranních hodinách došlo k tomu, že jeden ze zákazníků neuhradil vybrané zboží, přičemž podle oznamovatelky to nebylo způsobeno jeho chybou, nýbrž obsluhy čerpací stanice. Hlídka zjistila majitele příslušného automobilu a následně i konkrétního řidiče, jehož kontaktovala a na vzniklý problém jej upozornila. Dotyčný muž se následně dostavil zpět na stanici, kde dlužnou částku doplatil. Protiprávní jednání v tomto případě nebylo zjištěno.

Ve 12.40 hodin se obrátil na městskou policii s dotazem občan, který odevzdal cizí odloženou peněženku do úschovy personálu nedaleké trafiky, přičemž se nyní dotázal strážníků, zda byl tento předmět již vrácen majiteli. Protože uvedenou peněženku na městskou policii prozatím nikdo neodevzdal, hlídka kontaktovala obsluhu příslušné trafiky, jež sdělila, že zmíněný nalezený předmět byl v přítomnosti svědků již v pořádku vydán majiteli.

Deset minut před patnáctou hodinou bylo oznámeno na linku 156, že na Tyršově náměstí parkují automobily na zeleni. Hlídka za stěrače těchto dvou vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 15.26 hodin informoval městskou policii muž o tom, že jedno z místních parkovacích míst určených pro automobil invalidy neoprávněně obsadilo cizí vozidlo. Hlídka na uvedený automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

O několik minut později vyjeli strážníci na žádost operačního důstojníka PČR do ulice Na Špici, jelikož tam občanka zpozorovala ležícího uhynulého zajíce. Hlídka uvedené zvíře vyzvedla a poté je dopravila do areálu Technických služeb, kde tohoto zajíce umístila do speciálního mrazicího boxu, odkud bude vydán k odborné likvidaci.

V 17.10 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že u prodejny v ulici Dr. Peška leží v trávě neznámý muž, jenž je zřejmě pod vlivem alkoholu, nebo trpí akutními zdravotními problémy. Hlídka po příjezdu dotyčného místního muže, orientovaného místem i časem a zdravotně v pořádku, z místa vykázala.

O několik minut později se obrátila na městskou policii ostraha hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové s tím, že do jejich prodejny zavítala žena bez domova a obtěžuje tam zákazníky. Před příjezdem hlídky tato osoba hypermarket sama opustila.

Ve 21.37 hodin byli strážníci přivoláni k domu na Palackého třídě, protože přímo před jeho vchodem seděl na zemi neznámý pokřikující člověk. Jelikož tento místní občan nejevil známky požití alkoholu a byl orientován místem i časem a zdravotně v pořádku, hlídka jej poučila, přičemž poté sám odešel z místa pryč.

Před půlnocí se obrátila na městskou policii se žádostí o pomoc pracovnice zařízení pro seniory v Soukenické ulici s tím, že bude třeba, aby strážníci pomohli s přemístěním jejich klienta z invalidního vozíku na lůžko. Hlídka této žádosti vyhověla.

Krátce po páté hodině ranní bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Gorkého stojí delší dobu zaparkovaný dodávkový automobil s nastartovaným motorem. Strážníci uvnitř tohoto vozidla kontaktovali řidiče, jenž se za své počínání omluvil s tím, že on i jeho kolega v automobilu usnuli. Po jednání s hlídkou dotyčný muž motor vozidla vypnul.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑