Události ze dne 5.9.2022

08.09.2022 09:44

Krátce po půl osmé vyjížděla hlídka do ulice Na Větrníku, kde měl volně pobíhat pes. Na místě čekal na hlídku muž, kterému se psa podařilo odchytnout. Strážníci si psa převzali a převezli jej do místního útulku.

V 11.47 hodin oznámila žena na linku 156, že u nákupního střediska ve Škroupově ulici bezdomovkyně obtěžuje kolemjdoucí a žádá po nich peníze. O chvíli později byla bezdomovkyně z místa vykázána.

O necelou hodinu později prověřovali strážníci zdravotní stav ženy, která použila tísňové tlačítko. Telefonický hovor od operačního důstojníka nepřijímala. Strážníci kontrolou v místě bydliště zjistili, že žena je v pořádku, tlačítko zmáčkla omylem.

Pět minut po čtrnácté hodině byla městská policie přivolána na čerpací stanici v Čáslavské ulici, kde došlo ke slovní rozepři mezi obsluhou a zákaznicí. Na místě bylo zjištěno, že důvodem hádky byl nefunkční terminál na platební karty a s tím související problém, jak zaplatit natankované palivo. Za přítomnosti hlídky se obě strany dohodly na způsobu úhrady.

V 16.55 hodin přijali strážníci oznámení, v němž žena uvedla, že v okolí Průmyslové ulice se pohybují dvě kozy. Po příjezdu na místo hlídka od oznamovatelky zjistila, že zvířata se již vrátila na oplocený pozemek, který spravuje tamní základní škola. Následně byla telefonicky vyrozuměna ředitelka školy, která uvedla, že zajistí kontrolu oplocení a případné lepší zabezpečení pozemku.

O hodinu později se dostavil na služebnu městské policie občan, který nahlásil pokousání psa. K celé věci uvedl, že psa venčil v okolí Ploché dráhy, kde byl pes napaden jiným psem, který utekl z pozemku v okamžiku, kdy byla otevřená brána z důvodu zajetí vozidla na pozemek. Celá věc byla zadokumentována a další postup bude odvislý od výsledků provedených šetření.

Pár minut před jednadvacátou hodinou prověřovali strážníci oznámení o volně pobíhajícím psovi v ulici Na Větrníku. Provedenou kontrolou nebyl žádný pes nalezen.

V 22.25 hodin oznámil občan na linku 156, že v jednom z bytů v ulici Dr. Bartůňka neustále štěká pes a je tak rušen noční klid. Strážníci na místě zjistili byt, kde se nacházel štěkající pes. V průběhu jednání na místě štěkot ustal. Věc bude dále řešena s majitelem bytu, který se na místě nenacházel.

Krátce po třetí hodině vyjížděli strážníci na čerpací stanici v Tovární ulici, kde se měl pohybovat údajně podezřelý muž. V muži byl ztotožněn občan ze Svitav, který si zde chtěl pouze zakoupit pivo. Po nákupu muž z benzínky odešel.  


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑