Události ze dne 6.10.2021

07.10.2021 16:10

V 8.05 hodin vyjeli strážníci do Škroupovy ulice, protože na tamní autobusové zastávce u obchodního centra neoprávněně parkoval osobní automobil, jenž bránil autobusu v zajetí do prostoru této zastávky. Před příjezdem hlídky na uvedené místo dotyčné vozidlo odjelo pryč.

Krátce před desátou hodinou dopolední požádal o spolupráci městskou policii operační důstojník PČR, a to z důvodu vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba, aby strážníci prověřili okružní křižovatku na Palackého třídě, kde mělo dojít k technické závadě na projíždějícím automobilu, jenž poté zůstal stát nepojízdný v uvedené křižovatce, v jejímž okolí se poté utvořila dopravní zácpa. Hlídka uvedené místo prověřila, avšak stojící vozidlo, ani dopravní zácpu tam nezaregistrovala.

V 11.15 hodin oznámila strážníkům občanka, že během uplynulého dne došlo k porýpaní karosérie jejího automobilu, i vozidel jejích kolegyň. Oznamovatelka dále uvedla, že všechny ženy své automobily zaparkovaly v okolí sociálního zařízení pro seniory v Soukenické ulici. Vzhledem k tomu, že šetření celé události tyto řidičky prozatím po hlídce nežádaly, operátor městské policie oznamovatelce přislíbil, že strážníci se během pochůzkové činnosti na tuto lokalitu zaměří.

Krátce před polednem informoval městskou policii pracovník Technických služeb o tom, že na autobusové zastávce u obchodního centra na Borzně někdo poškodil skleněné desky tvořící přístřešek této zastávky. Dotyčný muž dále přislíbil, že skleněné střepy z chodníku odstraní jeho pracovníci, které na místo události vyšle. Strážníci pořídili potřebnou fotodokumentaci a poté kontaktovali majitele poškozeného přístřešku, jenž telefonicky uvedl, že v celé věci žádného šetření po městské policii nežádá.

Deset minut po šestnácté hodině požádal o spolupráci městskou policii operační důstojník HZS, neboť bylo třeba, aby strážníci v Poděbradově ulici, kde došlo k dopravní nehodě, usměrňovali provoz během zásahu hasičů. Při příjezdu hlídky do příslušné ulice se tam již nacházeli přivolaní policisté, již dopravu usměrňovali. Protože po strážnících ničeho nežádali, hlídka odjela.

V 17.20 hodin byli strážníci přivoláni do křižovatky ulic Novoměstská a Na Kopanici, jelikož tam žena odchytla volně pobíhajícího psa, jehož majitel se nikde poblíž nenacházel. Hlídka dle mikročipu umístěného na těle tohoto zvířete zjistila jeho majitele, jehož se strážníkům v místě bydliště nepodařilo zastihnout. Protože dotyčný muž nepřijal ani telefonní hovory od operátora městské policie, byla na jeho telefonní číslo odeslána textová zpráva o tom, že jeho pes byl umístěn do útulku v Sečské ulici. O několik minut později majitel psa telefonicky kontaktoval městskou policii s tím, že hodlá své zvíře z útulku neprodleně vyzvednout. Po domluvě se strážníky se tento člověk dostavil do Sečské ulice, kde po vyřešení přestupku svého psa v pořádku z útulku vyzvedl.

O dvacet pět minut později se obrátil na městskou policii se žádostí o pomoc obyvatel sídliště Na Větrníku, neboť fasádu panelového domu v místě pod jeho oknem znečistily jemu známé děti neurčenou barvou nebo šťávou z ovoce. Po příjezdu strážníků vyšlo najevo, že celou událost má na svědomí malý chlapec, jenž znečistil fasádu jablkem. Hlídka následně kontaktovala jeho matku, jež přislíbila, že její rodina toto znečistění z příslušné budovy odstraní. Strážníci s tímto postupem souhlasili a na uvedeném místě poté vykonají kontrolu.

Ve 21.57 hodin vyjeli strážníci do Hniličkovy ulice, jelikož tam na procházející ženu dorážel volně pobíhající pes většího vzrůstu. Hlídka po příjezdu uvedené zvíře zastihla řádně zajištěné na pozemku jeho majitele, jenž na zvonění hlídky na jeho domovní zvonek nereagoval. Celou událost proto městská policie dořeší během následujícího dne.

Po druhé hodině ranní informovala místní obyvatelka strážníky o tom, že hluk vycházející z jejího sousedství ruší noční klid. Hlídka kontaktovala odpovědného muže, jenž po vyřešení přestupku znějící hudbu ztlumil. Strážníci poté odjeli.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑