Události ze dne 6.10.2023

09.10.2023 19:02

Před devátou hodinou dopolední vyjeli strážníci do ulice Čs. armády, protože u budovy vlakového nádraží zpozoroval občan lidi bez domova, již polehávali na lavičkách a popíjeli alkohol. Hlídka na uvedeném místě zastihla muže bez domova, jehož orientovaného místem i časem vykázala.

V 15.05 hodin se dostavil na služebnu městské policie občan, jenž upozornil strážníky, že na skleněné výloze místní prodejny někdo vytvořil barevným sprejem dva nacistické symboly. Hlídka tuto informaci prověřila a poté kontaktovala majitele příslušného obchodu, jenž odmítl celou událost jakkoli šetřit s tím, že výlohu umyje. Strážníci poté kontaktovali PČR, aby zkonzultovali další postup v této věci. Při příjezdu hlídky s policisty na místo události však vyšlo najevo, že v nepřítomnosti strážníků majitel obchodu již skleněnou výlohu umyl a oba symboly tím ze skla odstranil.

Před šestnáctou hodinou bylo oznámeno na linku 156, že v Pardubické ulici parkuje nákladní automobil na zeleni. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 17.20 hodin se dostavila na služebnu městské policie místní obyvatelka a předala strážníkům cizí platební kartu, kterou nalezla na chodníku v ulici V Hliníkách. Hlídka tento předmět uložila do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

Přibližně o hodinu později byli strážníci přivoláni do ulice Sladkovského, protože na tamním parkovišti stál automobil s otevřenými zadnímu dveřmi, přičemž v jeho okolí se nikdo nenacházel. Hlídka zjistila majitelku tohoto vozidla. Na místo se následně dostavil její přítel, jenž interiér automobilu prověřil a poté jej řádně zajistil.

Třicet jednu minutu po osmnácté hodině obdržela městská policie informaci, že v sídlišti U Stadionu opakovaně tluče zřejmě podnapilý zákazník nedaleké restaurace na uzamčené dveře kadeřnictví, jež ukončilo provozní dobu. Jelikož strážníci u příslušných dveří nikoho nezastihli, prověřili okolí kadeřnictví, avšak dotyčného muže, jehož popis měli k dispozici, tam nezaregistrovali. Hlídka poté odjela.

V 19.13 hodin bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že ve Filištínské ulici stojí na vyhrazených parkovacích místech některé automobily neoprávněně. Hlídka zmíněnou ulici prověřila, přičemž na dvě vozidla, jež nebyla opatřena parkovací kartou, umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před dvacátou druhou hodinou vyjeli strážníci na Masarykovo náměstí, kde u bankomatu občan zaregistroval spícího bezdomovce. Hlídka dotyčného muže po probuzení z místa vykázala, orientovaného místem i časem.

Ve 22.17 hodin se obrátil na městskou policii řidič vozidla taxislužby s tím, že jakmile dopravil zákazníka do místní ulice, ten vystoupil z automobilu a bez uhrazení přepravy vešel do jednoho z domů. Strážníci dotyčného zákazníka v budově vyhledali a vyzvali jej k podání vysvětlení. Muž poté sdělil, že jeho přepravu vozidlem taxislužby objednala jeho příbuzná, tudíž se domníval, že ona jízdu uhradí. Protože tato osoba, jež se rovněž nacházela uvnitř budovy, zjistila, že při sobě nemá dostatečný finanční obnos, aby přepravu mohla uhradit, domluvila s řidičem taxislužby, že dlužnou částku za přepravu uhradí až dodatečně, s čímž tento muž souhlasil.

Pět minut po půlnoci bylo oznámeno na linku 156, že v parčíku u hotelu v Husově ulici leží na travnaté ploše podnapilý mladý muž. Strážníci u tohoto spícího člověka zastihli jeho místem i časem orientovaného kamaráda, jenž hlídce přislíbil, že jej převezme do péče a postará se o něj.

Před pátou hodinou ranní přivolala strážníky do ulice Dr. Milady Horákové občanka, jež tam zaregistrovala skupinu lidí, z nichž někteří nebezpečně vstupovali do vozovky. Hlídka prověřila příslušnou ulici i její okolí, avšak tyto osoby nezastihla.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑