Události ze dne 6.2.2020

07.02.2020 15:26

Před osmou hodinou ranní byli strážníci přivoláni na vlakové nádraží v ulici Čs. armády, neboť tam výpravčí zaregistroval odloženou použitou injekční stříkačku. Hlídka po příjezdu tento předmět vyzvedla a následně jej odevzdala k odborné likvidaci.

V 9.21 hodin obdržela městská policie oznámení o krádeži zboží v supermarketu v ulici SNP. Místní podezřelý muž se ke svému úmyslnému jednání přítomné hlídce doznal a ta vyřešila jeho přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem. Zadržené zboží bylo v pořádku vráceno zpět do prodeje.

Přesně ve čtrnáct hodin kontaktoval strážníky během pochůzkové činnosti občan s tím, že na Žižkově náměstí zaregistroval nesprávně zaparkovaný dodávkový automobil, jenž tam stál takovým způsobem, že majiteli vyhrazeného parkovacího místa znemožnil zaparkovat vozidlo. Hlídka provedenou lustrací dodávkového automobilu zjistila jeho majitele a kontaktovala jej. Po chvíli se dotyčný muž dostavil na místo a po vyřešení dopravního přestupku se strážníky své vozidlo přeparkoval.

V 16.22 hodin požádala o pomoc městskou policii mladá žena, která pojala obavu o život a zdraví svého přítele poté, co na svůj mobilní telefon obdržela jeho fotografii s nožem v ruce, přičemž na její následné telefonáty již nereagoval a hovory nepřijal. Strážníci se společně s oznamovatelkou dostavili do místa bydliště jejího přítele, kde jednali s jeho matkou i s ním. Protože během šetření vyšlo najevo, že dotyčný mladý muž je v pořádku a po vypití alkoholu tímto způsobem jen žertoval se svou přítelkyní, hlídka všechny zúčastněné osoby poučila a poté odjela.

Třicet čtyři minut po osmnácté hodině bylo oznámeno na linku 156, že v Michalském parku se zdržuje skupina mládeže, která vystoupila na balkón tamního kostela, kde se chová hlučně. Strážníci na uvedeném místě zastihli sedm mladistvých osob, které se nacházely v prostoru venkovní kazatelny, kde poslouchaly hudbu. Tito lidé museli nejprve uklidit odpadky, které se tam nacházely, a poté je hlídka vykázala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑