Události ze dne 6.3.2020

09.03.2020 14:32

V 7.44 hodin upozornil městskou policii občan na nesprávné parkování automobilů v Husově ulici, kde stála vozidla na zeleni. Hlídka na uvedeném místě shledala jeden automobil, za jehož stěrač umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Minutu před desátou hodinou byli strážníci přivoláni do Malecké ulice, kde žena odchytla volně pobíhajícího psa. Hlídka toto zvíře převzala a poté na základě místní znalosti kontaktovala jeho majitelku, jež si po vyřešení přestupku svého psa v pořádku vyzvedla.

Po desáté hodině strážníci během pochůzkové činnosti v centu města zaregistrovali na Resselově náměstí poškozený odpadkový koš. Zhlédnutím záznamu z příslušné kamery městského kamerového systému bylo zjištěno, že k poškození této nádoby došlo během otáčení automobilu. Dalším šetřením vyšlo najevo, že odpovědný řidič se již domluvil s příslušným pracovníkem technických služeb na náhradě vzniklé škody.

Ve 14.06 hodin se na městskou policii obrátila se žádostí o pomoc prodavačka z prodejny potravin ve Škroupově ulici, jež oznámila, že do jejich obchodu přišla skupinka lidí, kteří se tam v minulosti dopustili krádeže zboží a v okolí prodejny obtěžovali kolemjdoucí osoby. Z tohoto důvodu žádala, aby jim strážníci vstup do jejich obchodu zakázali. Hlídka po příjezdu ženu poučila o tom, že vyhovět její žádosti by bylo ze strany městské policie nezákonným jednáním a dále jí doporučila, aby případné protiprávní jednání těchto lidí, kteří se momentálně nezákonného jednání nedopouštěli, oznámila.

Před patnáctou hodinou bylo oznámeno na linku 156, že u jednoho z domů ve Fibichově ulici parkuje automobil s otevřeným okénkem a v jeho okolí se nikdo nenachází. Strážníci po příjezdu provedenou lustrací zjistili majitelku tohoto vozidla. Než se tuto ženu hlídce podařilo kontaktovat, dostavil se k uvedenému automobilu jeho řidič, jenž po provedené kontrole interiéru vozidlo zajistil.

V 19.28 hodin kontaktoval městskou policii řidič s tím, že vyhrazená parkovací místa ve Filištínské ulici neoprávněně obsadila vozidla bez příslušného označení. Hlídka na těchto místech zaregistrovala dva automobily bez parkovacích karet, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Po dvacáté hodině byli strážníci přivoláni do Štěpánkovy ulice, kde na jednom z vyhrazených parkovacích míst stál přívěsný vozík. Hlídka provedeným šetřením na místě zjistila, že tento vozík patří držiteli příslušné parkovací karty, jenž tam odstavil přívěsný vozík namísto svého automobilu.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑