Události ze dne 6.9.2022

08.09.2022 09:46

Krátce po půl desáté řešila hlídka na dvoře městského úřadu v Pardubické ulici oznámení o parkování vozidla před vjezdem do garáže. Oznámení bylo vyřešeno umístěním výzvy pro nepřítomného řidiče vozidla.

V 11.23 hodin oznámil občan na linku 156, že před lékárnou na Palackého třídě se nachází opilý bezdomovec. Muž byl orientován místem i časem a schopen samostatné chůze, po jednání s hlídkou z místa odešel. Ke stejnému muži vyjela hlídka o necelých třicet minut později do Husovy ulice, kdy zde měl ležet v blízkosti domu čp. 791. Muž byl z místa vykázán.

V 11.32 hodin přijali strážníci oznámení o špatném parkování. Mělo se jednat o stání vozidla na vodorovném dopravním značení ve Fibichově ulici. Strážníkům se podařilo kontaktovat řidiče vozidla, který se dostavil na místo a přeparkoval. Přestupek s ním byl vyřešen uložením pokuty.

V 12.06 hodin se na městskou policii obrátila žena, která oznámila, že při průjezdu Průmyslovou ulicí spatřila u komunikace kozu. Po příjezdu na místo bylo zjištěno, že zvíře je již zpět na oploceném pozemku. Následně byla kontaktována zaměstnankyně základní školy, která o zvířata na oploceném pozemku pečuje. Žena přislíbila kontrolu oplocení a lepší zabezpečení zvířat proti útěku.

Před šestnáctou hodinou vyjížděli strážníci na vlakové nádraží, kde měl na lavičce ležet muž. V době kontroly muž na lavičce seděl, žádné přestupkové jednání nebylo na místě zjištěno. Na nádraží se strážníci vrátili po osmnácté hodině, kdy zde měl jeden z místních bezdomovců v rozčílení ukopnout odpadkový koš. Strážníci celý případ zadokumentovali a spisový materiál bude předán k dořešení přestupkové komisi.

Z nádraží hlídka přejela na Palackého třídu, kde měl na zemi u autobusové zastávky ležet muž. Na místě bylo zjištěno, že se jedná o místního bezdomovce, který v době kontroly již seděl na lavičce. Strážníkům sdělil, že zde zametal a při tom se mu smekla noha a upadl. Muž se cítil po zdravotní stránce v pořádku, možnost lékařského vyšetření odmítl.

V 5.36 hodin oznámil muž na linku 156, že na křižovatce ulic Malecká a Družstevní parkují vozidla na vodorovném dopravním značení. Oznámení bylo vyřešeno umístěním pěti výzev.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑