Události ze dne 6.9.2023

07.09.2023 11:17

Po desáté hodině dopolední se na služebnu městské policie dostavila žena a předala strážníkům cizí batoh, který zaregistrovala odložený na parkovišti na Tyršově náměstí. Hlídka uvedené zavazadlo, jež obsahovalo oblečení a cizojazyčnou stolní hru, převzala a uložila do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

Ve 12.50 hodin informovala strážníky občanka o tom, že na parkovišti na Resselově náměstí má jeden ze stojících automobilů otevřené okénko, přičemž v jeho okolí se nikdo nenachází. O chvíli později bylo zjištěno, že uvedené vozidlo před příchodem hlídky z parkoviště odjelo.

Třicet čtyři minuty po třinácté hodině se obrátila na městskou policii se žádostí o pomoc místní žena, neboť bylo třeba, aby strážníci poskytli asistenci zdravotníkům při přemístění jejího nemohoucího manžela z bytu do sanitního vozu. Před příjezdem hlídky na příslušnou adresu dotyčná občanka žádost odvolala s tím, že pomoci strážníků nakonec nebude zapotřebí, neboť jejího muže se podařilo dopravit do sanitního vozu s pomocí členů jejich rodiny.

Ve 13.40 hodin strážníci během hlídkové činnosti shledali, že na Resselově náměstí zřejmě některý z automobilů, odbočujících na placené parkoviště, zavadil o ozdobný litinový sloupek, jenž poté ulomený zůstal ležet na vozovce. Operátor městské policie následně prověřil kamerový záznam z příslušné kamery městského kamerového sytému, jenž příslušné vozidlo při uvedené události zachytil. Tato dopravní nehoda byla následně oznámena SVDN PČR, jejíž posádka se dostavila na místo, aby celou věc převzala k šetření. Ulomený sloupek byl prozatím uložen na služebně městské policie a událost byla zanesena do knihy závad k rychlé nápravě.

Po šestnácté hodině obdržel operátor městské policie tísňový signál od místní seniorky, jež potřebovala pomoc strážníků. Hlídka vyzvedla dotyčnou ženu doma po pádu nezraněnou a usadila ji do křesla, kde setrvala. Protože lékařské vyšetření nepožadovala, strážníci následně odjeli, přičemž o výjezdu informovali její příbuznou.

V 19.45 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Hradištní ulici nesprávně parkují automobily. Hlídka tam na dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před šestou hodinou ranní vyjeli strážníci do ulice Přemysla Otakara, jelikož tam občan zaregistroval na chodníku stojící automobily. Hlídka za stěrače těchto čtyř vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑