Události ze dne 7.1.2016

08.01.2016 08:55

V 7.43 hodin požádal operační Hasičského záchranného sboru (HZS) městskou policii o spolupráci při zajištění místa úniku plynu v ulici Víta Nejedlého. Hlídka na místě postupovala dle dispozic HZS.

Po deváté hodině dopolední bylo na linku 156 přijato oznámení o tom, že ve Slovenské ulici stojí na parkovišti vozidlo, které má zřejmě propíchané pneumatiky. Strážníci šetřením zjistili majitele uvedeného vozu, toho se však pro jeho dlouhodobou hospitalizaci v nemocnici nepodařilo kontaktovat. Hlídka o celé věci vyrozuměla bratra majitele vozu, který hlídce uvedl, že s vozidlem nemůže nic udělat, jelikož od něho nemá klíče. Dále uvedl, že bratr se během měsíce ledna vrátí z nemocnice a problém s vozidlem vyřeší.

Před půl druhou přijali strážníci oznámení o volném pobíhání psa v ulici V Tejnecku. Mělo se jednat o psa velikosti čivavy. Strážníci na místě zjistili, že pes před jejich příjezdem zaběhl na pozemek k domu, kam patří. Hlídka následně jednala se synem majitelky psa, který přislíbil, že pozemek zajistí tak, aby už k útěku psa nedocházelo. Přestupek byl na místě vyřešen domluvou.

Na oznámení o opilém ležícím bezdomovci vyjížděli chrudimští strážníci před půl šestou večer. Muž měl ležet před prodejnou Billa. Hlídka zde o chvíli později nalezla spícího bezdomovce s trvalým pobytem ve Skutči. Po probuzení muž s hlídkou komunikoval, byl orientován místem i časem, schopen samostatné chůze. Po projednání věci z místa v pořádku odešel.

V 18.38 hodin bylo na linku 156 oznámeno, že za restaurací Kateřina leží u cyklostezky muž. Strážníci na místě nalezli místního bezdomovce. Muž byl silně opilý, nebyl schopen samostatné chůze. Provedenou dechovou zkouškou bylo muži naměřeno 2,06 promile alkoholu. Muž byl následně převezen na vyšetření do chrudimské nemocnice, kde lékař rozhodl o jeho převozu na protialkoholní záchytnou stanici (PAZS). Převoz zajistila hlídka městské policie, která muže na PAZS v pořádku předala po půl osmé.

V 21.36 oznámila žena z Chrudimi, že jí nějaké tři slečny a 2 mladíci bouchají na dveře domu. Po příjezdu hlídky na místo oznamovatelka sdělila, že parta mladých odešla neznámo kam. Hlídka v okolí nikoho nenalezla.

Po půl desáté večerní přijali strážníci oznámení o volně pobíhajícím psovi v Pardubické ulici. Mělo se jednat o velkého černého psa. Hlídka o chvíli později provedla kontrolu uvedené lokality, žádný volně pobíhající pes nebyl nalezen.

V 22.05 hodin byli na městském kamerovém systému v ulici Rooseveltova zaznamenáni dva muži. Jeden z nich se pohyboval okolo elektrického rozvaděče, na který po chvíli vylepil plakát. Muži byli následně zastaveni hlídkou městské policie. Jeden z nich se doznal k tomu, že v ulici Rooseveltova a na dalších třech místech vylepil plakát mimo výlepové plochy. Přestupek, v tomto případě porušení vyhlášky města, byl s mužem vyřešen na místě uložením blokové pokuty. Vylepené plakáty muži za přítomnosti hlídky odstranili.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑