Události ze dne 7.2.2022

09.02.2022 13:32

V 10.15 hodin kontaktoval městskou policii se žádostí o pomoc občan, jenž uvedl, že zakoupené parkovací místo, zbudované na soukromém pozemku, neoprávněně obsadil cizí automobil. Hlídka dotyčného muže poučila o tom, že v případě soukromého pozemku se jedná o občanskoprávní věc, a dále, jak může v tomto případě postupovat. Poté se strážníkům podařilo zjistit majitelku příslušného vozidla a kontaktovat ji. Dotyčná žena v telefonickém rozhovoru přislíbila, že svůj automobil neprodleně přeparkuje. Jakmile hlídka hodlala o této skutečnosti vyrozumět oznamovatele, obdržela informaci, že již na parkovišti celou věc řeší s přítomnou majitelkou tohoto vozidla.

Deset minut po jedenácté hodině byli strážníci přivoláni do Soukenické ulice, protože tam ležela vyvrácená dopravní značka. Hlídka tuto dopravní značku umístila na příslušné místo, kde ji zajistila a o této závadě neprodleně vyrozuměla příslušného pracovníka technických služeb, jenž přislíbil, že co nejdříve zjedná nápravu.

Přesně ve třináct hodin bylo oznámeno na linku 156, že v čekárně budovy vlakového nádraží v ulici Čs. armády posedávají bezdomovci, již se chovají hlučně a konzumují alkohol. Před příjezdem strážníků tato dvojice lidí příslušnou čekárnu opustila a odešla na přilehlé autobusové nádraží, kde hlídka tyto místem i časem orientované osoby vyhledala a řádně je poučila.

V 13.47 hodin vyjeli strážníci do supermarketu v ulici SNP, neboť jeho pracovnice oznámila, že u nich v prodejně byly nalezeny cizí doklady a platební karty. Hlídka nalezený občanský průkaz a tři bankovní karty v tomto supermarketu vyzvedla a poté je uložila do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

Před osmnáctou hodinou obdržela městská policie informaci od občana o tom, že téhož dne na Podhůře příslušníci Policie ČR zastavili dva projíždějící automobily, jež poté zůstaly bez posádek odstavené na tamní hlavní komunikaci, kde tato neoznačená vozidla ohrožují bezpečnost silničního provozu. Operátor městské policie dotazem u PČR zjistil, že policisté mají celou událost v řešení, a dále, že neprodleně zajistí řádné označení těchto odstavených automobilů.

V 18.10 hodin se na městskou policii obrátil občan s tím, že u jednoho z domů na Palackého třídě zaregistroval automobil stojící na zeleni. Hlídka na uvedeném místě shledala dvě vozidla, za jejichž stěrače umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Po devatenácté hodině bylo oznámeno na tísňovou linku, že ve vestibulu budovy vlakového nádraží v ulici Čs. armády postává podnapilá žena, jež křičí na kolemjdoucí lidi a hádá se s nimi. Hlídka po příjezdu dotyčnou ženu z Ústí nad Orlicí, orientovanou místem i časem, z nádraží vykázala.

Ve 20.11 hodin požádala telefonicky o příjezd strážníků do nemocnice ve Václavské ulici zdravotní sestra, jež uvedla, že na chirurgickém příjmu došlo k problému s  agresivním pacientem. Při příjezdu hlídky se v tomto zdravotnickém zařízení již nacházeli policisté, kteří celou věc řešili, přičemž asistenci strážníků nepožadovali.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑