Události ze dne 7.4.2023

11.04.2023 16:23

V 10.25 hodin se na služebnu městské policie dostavil občan a předal strážníkům cizí peněženku, kterou vyzvedl ze země v Presích. Hlídka tento předmět, jenž obsahoval platební kartu a průkaz zdravotní pojišťovny, uložila do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

Krátce po dvacáté první hodině požádal strážníky o pomoc muž, jenž sdělil, že jeho bývalá manželka, která žije v Chrudimi, má u sebe jejich menší děti, a protože je zřejmě pod vlivem alkoholu, nedokáže jim momentálně poskytnout potřebnou péči, což ovšem sám nemůže prověřit, neboť je právě v zaměstnání. Hlídka dotyčnou ženu kontaktovala a shledala, že podezření otce dětí na požití alkoholu se nepotvrdilo. Dotyčná žena uvedla, že měla vypnutý svůj mobilní telefon, protože se cítila obtěžována opakujícími se telefonáty bývalého manžela. Operátor městské policie se poté pokusil zjištěné skutečnosti telefonicky sdělit oznamovateli, avšak neúspěšně.

Před dvacátou třetí hodinou bylo oznámeno na linku 156, že na Resselově náměstí v průjezdu leží na zemi neznámá žena. Strážníci na uvedeném místě zastihli místní obyvatelku, která před jejich příjezdem telefonicky přivolala svého manžela, jenž se tam vzápětí dostavil. Protože dotyčný muž pro svoji ženu odmítl zajištění lékařského vyšetření, strážníci ji dopravili do místa bydliště, kde tuto občanku s podlitinou ve tváři předali do péče manžela, jehož poučili, aby průběžně sledoval její zdravotní stav.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑