Události ze dne 7.8.2020

10.08.2020 15:04

V 9.03 hodin upozornil městskou policii občan na to, že v Čáslavské ulici parkuje na chodníku dodávkové vozidlo, jež tam komplikuje pohyb chodcům. Strážníci kontaktovali jeho řidiče, jenž uvedl, že na chodníku zastavil z důvodu stěhování, neboť všechna vyznačená parkovací místa na tamním parkovišti byla obsazena a na jiném místě vzhledem k délce svého automobilu zastavit nemohl. Hlídka tohoto muže poučila a po vyřešení přestupku odjela.

Před půl desátou byli strážníci přivoláni do Průmyslové ulice, kde před vjezdem do tamní firmy parkovalo vozidlo na chodníku. Hlídka za stěrač tohoto automobilu umístila výzvu pro nepřítomného řidiče a s řidičem dalšího nesprávně stojícího vozidla vyřešila přestupek na místě.

Ve 13.17 hodin obdržela městská policie oznámení o odstavených vozidlech v jednom z jízdních pruhů v Rubešově ulici, kde pracovníci prováděli údržbu zeleně. Oznamovatel dodal, že uvedená vozidla jsou označena reflexními prvky bílé barvy, které nejsou ve slunečném počasí dostatečně viditelné a tím pádem tam hrozí nebezpečí dopravní nehody. Hlídka na uvedené komunikaci tyto odstavené automobily nezaregistrovala, pracovníci sekající trávu se pohybovali na oploceném pozemku mimo silnici.

Před šestnáctou hodinou vyjeli strážníci do sídliště U Stadionu, protože u tamní prodejny potravin měl volně pobíhající pes napadnout kolemjdoucí ženu. Hlídka po příjezdu obdržela informaci, že k jejímu zranění nedošlo a že uvedené zvíře ženě pouze poškodilo oděv. Strážníci s přítomným majitelem psa vyřešili přestupek a poškozená občanka se s ním domluvila na náhradě škody za poškozené oblečení.

V 16.27 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na parkovišti u hypermarketu v ulici Dr. Milady Horákové došlo ke konfliktu mezi dvěma osobami z důvodu parkování automobilu, neboť jedné z nich vadilo, že řidič, jenž ve vozidle nepřepravoval žádné děti, zaparkoval svůj automobil na parkovacím místě určeném právě pro rodiče s dětmi. Hlídka uvedené místo prověřila, avšak oznámenou událost tam nezaregistrovala.

Přibližně o třicet minut později kontaktovala městskou policii občanka s informací, že u místního letního koupaliště parkují dva automobily na chodníku. Hlídka na tato dvě vozidla umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 20.36 hodin byli strážníci přivoláni do Revoluční ulice, kde se měl pohybovat podnapilý muž se psem velkého vzrůstu, jenž volně pobíhal. Hlídka prověřila uvedenou ulici i její okolí, avšak tohoto muže se zvířetem nezaregistrovala.

Přesně ve dvacet jedna hodin se na služebnu městské policie dostavila s žádostí o pomoc žena, jež uvedla, že zabouchla dveře svého bytu, přičemž její klíče zůstaly doma, a nevyloučila, že uvnitř zůstal zapnutý sporák. Hlídka na příslušnou adresu přivolala hasiče, již byt oznamovatelce zpřístupnili.

O osm minut později vyjeli strážníci k restauraci v Malecké ulici, kde občanka zpozorovala malé opuštěné kotě. Hlídka po příjezdu na uvedené místo v tomto zvířeti shledala dospělého, zdravého a soběstačného jedince, k jehož odchytu a umístění do útulku důvod neshledala.

Ve 23.08 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v restauraci v Novoměstské ulici hraje hudba. Hlídka uvedený podnik prověřila, avšak žádná hudba tam nehrála.

Po šesté hodině ranní obdržela městská policie informaci, že ve Filištínské ulici za kontejnery na odpad leží muž. Hlídka po příjezdu na uvedené místo tohoto místního člověka bez domova, orientovaného místem i časem, vykázala.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑