Události ze dne 8.10.2023

09.10.2023 19:05

Před jedenáctou hodinou dopolední se obrátil na městskou policii obyvatel obce Vestec s tím, že tam odchytl volně pobíhající ovečku, která nepatří do jeho stáda. Strážníci se pokusili prověřit, zda toto zvíře nepatří jistému chovateli z místní části Kalousov, avšak s negativním výsledkem. Hlídka poté provedla šetření také v obci Topol, přičemž tamnímu chovateli rovněž žádná z ovcí nechyběla. Dotyčný muž následně kontaktoval jemu známého chovatele z Dvakačovic, jenž uvedl, že ani jemu uvedené zvíře nepatří s tím, že je ochoten příslušnou ovci dočasně ustájit, než se podaří zjistit jejího majitele. O chvíli později se do Vestce dostavil oslovený chovatel z Topole, jenž odchycené zvíře převzal, aby je sám dopravil ke zmíněnému chovateli do Dvakačovic. Následující den strážníci zkontaktují Svaz chovatelů ovcí a koz z.s., aby dle evidenční známky ovce zjistili jejího majitele a vyrozuměli jej.

V 11.10 hodin byli strážníci přivoláni na parkoviště u nemocnice ve Václavské ulici, neboť tam zřejmě došlo k tomu, že jeden ze zaparkovaných automobilů se samovolně uvedl do pohybu, přičemž o chvíli později nárazem poškodil další dvě stojící vozidla. Hlídka tuto informaci prověřila a poté na místo přivolala posádku SVDN PČR, jež celou věc převzala k šetření.

Třicet osm minut po poledni bylo oznámeno na linku 156, že poblíž vchodu do panelového domu ve Fibichově ulici se nachází zraněná kočka s poraněnou končetinou. Při příjezdu strážníků bylo toto zvíře již bohužel uhynulé, proto je hlídka vyzvedla a dopravila do areálu technických služeb v Sečské ulici, kde je uložila do speciálního mrazicího boxu, odkud bude vydána k odborné likvidaci.

V 18.59 hodin vyjeli strážníci směrem k obci Topol, protože se tam směrem do Chrudimi pohyboval muž na neosvětlené koloběžce. Hlídka na uvedené komunikaci zastihla člověka, jenž uvedený dopravní prostředek tlačil, neboť měl vybitou baterii. Po vyřešení jeho jednání jej strážníci řádně poučili s upozorněním, aby k chůzi užil opačnou stranu vozovky.

Po druhé hodině ranní upozornil městskou policii občan, že v křižovatce ulic Čs. partyzánů a Radoušova dochází k rušení nočního klidu, jelikož tam někdo právě stěhuje nábytek. Strážníci následně jednali s přítomným mužem, jenž sdělil, že je natolik zaneprázdněn, že může provádět stěhování křesel pouze v tuto dobu. Hlídka jeho přestupek na místě vyřešila a poté odjela.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑