Události ze dne 8.11.2021

09.11.2021 14:25

V 7.49 hodin kontaktovala městskou policii žena, jež uvedla, že v křižovatce ulic Hálkova a Svěchyňova došlo k napadení chlapce dvěma školáky. Napadený hoch strážníkům po příjezdu sdělil, že jej tam napadl jeho spolužák, jenž se nacházel na místě. Hlídka následně celou událost zadokumentovala v přítomnosti zákonných zástupců dotyčných dětí a spisový materiál postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu Chrudim. O celé věci bude rovněž informován příslušný odbor městského úřadu k dalšímu opatření.

Po osmé hodině dopolední byli strážníci přivoláni operačním důstojníkem HZS do křižovatky ulic Rubešova a Slezská, kde zasahovali hasiči u dopravní nehody, neboť bylo třeba, aby tam hlídka usměrňovala provoz. Strážníci poté ve zmíněné křižovatce řídili dopravu dle pokynů velitele zásahu HZS.

V 9.57 hodin informoval městskou policii občan o tom, že v Olbrachtově ulici nalezl cizí ledvinku, jež obsahovala doklady a mobilní telefon. Hlídka tyto předměty od muže převzala a následně je odevzdala do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu v Chrudimi.

Dvacet čtyři minuty po poledni bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Na Špici parkují některé automobily nesprávně na zeleni a jiné na parkovacích místech vyhrazených pro vozidla invalidů bez příslušného označení. Hlídka před příjezdem do zmíněné ulice obdržela informaci od oznamovatele, že tyto automobily již odjely pryč.

V 15.45 hodin se na služebnu městské policie dostavil řidič, jenž uvedl, že někdo poškodil karoserii jeho vozidla porýpáním. Strážníci způsobenou škodu zadokumentovali a s dotyčným mužem sepsali zápis o podaném vysvětlení. Spisový materiál bude následně postoupen k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu Chrudim.

Patnáct minut po šestnácté hodině požádal o spolupráci operační důstojník PČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, jelikož bylo třeba prověřit oznámení personálu supermarketu na Palackého třídě o tom, že v jejich prodejně došlo ke krádeži zboží. Vzhledem k tomu, že podezřelý muž se strážníkům doznal ke svému úmyslnému jednání, hlídka vyřešila jeho přestupek proti majetku na místě pokutovým příkazem. Zadržené zboží bylo v pořádku vráceno zpět do prodeje.

Ve 21.55 hodin obdržela městská policie informaci, že v podzemních garážích na Všehrdově náměstí stojí u vjezdu několik hodin odstavený automobil, který jeho řidič po vystoupení zřejmě opomenul odeslat do garážového stání. Hlídka provedenou lustrací zjistila jeho majitele a kontaktovala jej. Dotyčný muž se dostavil na místo a své vozidlo řádně zaparkoval do garáže.

Po dvacáté druhé hodině vyjeli strážníci do ulice Čs. armády, kde docházelo k rušení nočního klidu zvukem sbíjecího kladiva. Hlídka po příjezdu na uvedené místo shledala, že tam je prováděna neodkladná oprava kanálových vpustí, kterou bylo po domluvě s autobusovými dopravci možné provádět pouze v tuto dobu, aby touto činností v denních hodinách nebyla narušena dostupnost autobusových spojů. Strážníci toto vysvětlení pracovníka odborné firmy ověřili a poté odjeli.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑