Události ze dne 8.1.2016

11.01.2016 10:02

V 11.38 oznámila obyvatelka jednoho z domů na Resselově náměstí, že v sousedním domě jsou prováděny stavební práce a pracovníci likvidují nepořádek z půdy nevhodným způsobem. Předměty, které jsou vyhazovány na dvůr, znečišťují okna sousedního domu. Hlídka na místě jednala s pracovníkem stavby, který uvedl, že takto při likvidaci nepořádku skutečně postupovali. Jakmile však zjistili, že se práší, s házením nepořádku a sutě ihned přestali. Dále strážníci telefonicky hovořili s majitelem objektu, který sdělil, že stavební suť budou pracovníci nosit po schodech, aby bylo zamezeno zvýšené prašnosti v okolí objektu.

Po druhé hodině odpolední přijali strážníci oznámení o volně pobíhajícím psovi v Blehovsku. Pes před příjezdem hlídky zaběhl do zahrady oznamovatelky. Hlídka si na místě psa převzala a převezla jej do chrudimského útulku. Jednalo se o křížence jezevčíka, který měl obojek se známkou. Ve spolupráci s pracovnicí útulku byl zjištěn majitel psa, který se po telefonické domluvě dostavil do útulku a psa si v pořádku převzal. Za porušení vyhlášky města – volné pobíhání psa – byla muži na místě uložena bloková pokuta.

Před osmou hodinou večerní přijali strážníci oznámení o špatném parkování v místní části Markovice. Zde mělo jedno z parkujících vozidel způsobit neprůjezdnost komunikace. Strážníci na místě jednali s majitelkou vozidla, bylo jí vysvětleno, jakého přestupku se dopustila. Řidička vozidlo ihned přeparkovala. Přestupek s ní byl na místě vyřešen domluvou.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑