Události ze dne 8.4.2016

11.04.2016 13:46

V 7.20 hodin vyjela hlídka do Čáslavské ulice, neboť podle oznámení ženy na lince 156 se v této ulici směrem k Masarykovu náměstí volně pohybuje pes černé barvy. Strážníci prověřili uvedenou ulici i přilehlé okolí, ale volně pobíhající pes nebyl zaregistrován.

Po půl desáté ráno bylo na linku 156 oznámeno, že v ulici Dr. Václava Peška je otočená dopravní značka a řidiči momentálně projíždějí jednosměrnou komunikací oběma směry. Hlídka zde zjistila, že na uvedené dopravní značce je uvolněný šroub a mohlo tedy dojít k jejímu samovolnému otočení. Strážníci tedy značku otočili do správného směru a provizorně ji zajistili. Následně byla událost telefonicky oznámena technickým službám, které přislíbily odborné zajištění dopravní značky.

V 11.08 hodin přijali strážníci oznámení na linku 156, ve kterém občan oznámil, že v Průmyslové ulici se nacházejí vozidla zaparkovaná před výjezdem jedné z firem a komplikují dopravu. Na místě hlídka zjistila, že se zde nachází tři nesprávně zaparkované automobily. Jejich řidičům byly uloženy blokové pokuty.

Krátce před půl druhou odpolední požádal na lince 156 muž o příjezd strážníků do Vaňkovy ulice, kde se volně pohybuje pes plemene retrívr a ohrožuje kolemjdoucí osoby. Hlídka prověřila uvedenou lokalitu i nedaleké Markovice, ale žádný volně pobíhající pes nebyl zpozorován.

Před čtrnáctou hodinou oznámila na lince 156 žena, že na autobusové zastávce na Palackého třídě sedí bezdomovci a popíjejí zde alkohol. Na uvedené zastávce hlídka zastihla dva muže, z nichž jeden má bydliště ve Skutči a druhý v Luži. Jelikož byli oba muži orientováni místem i časem a žádný odpad na místě nezanechali, byli z místa vykázáni.

Ve 14.12 hodin vyjela hlídka do Svěchyňovy ulice, kde se podle oznámení nacházel automobil zaparkovaný před garáží a její majitel momentálně nemohl vyjet se svým vozidlem ven. Po domluvě hlídka na nesprávně zaparkovaný automobil umístila výzvu pro nepřítomného řidiče, jelikož majitel garáže odtah vozidla nepožadoval.

Po šestnácté hodině přijali strážníci na lince 156 dvě oznámení, ve kterých bylo ženou a mužem sděleno, že na Borzně pod lavičkou leží bezdomovec. Před příjezdem hlídky na místo přítomný oznamovatel muže zvedl a posadil jej na lavičku. Po příjezdu strážníci zjistili, že ležícím mužem je obyvatel Skutče, který není orientován místem ani časem. Hlídka tedy u muže provedla orientační dechovou zkoušku, při které byla muži naměřena hodnota 4,19 promile alkoholu. Následně byl podnapilý muž převezen na vyšetření do chrudimské nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho hospitalizaci.

Ve 20.08 hodin oznámil na linku 156 občan, že na tribuně fotbalového stadionu v Novoměstské ulici sedí skupinka mladíků, kteří zde popíjejí alkohol a kouří. Hlídka, která se dostavila na uvedené místo, žádné osoby nezaznamenala ani na tribuně, ani v areálu Městského stadionu.

Krátce před půlnocí byla hlídka přivolána do Hradištní ulice, kde byl podle oznámení rušen noční klid, a to hlukem vycházejícím z konkrétního bytu. V době příjezdu hlídky na místo bylo z uvedeného bytu slyšet hlasitější hovor. Obyvatelka hlídce sdělila, že má doma návštěvu a společně hovoří. Zároveň také přislíbila, že hovor ztiší, aby již nikoho nerušili.  Hlídka proto vyřešila celou věc domluvou.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2020, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑