Události ze dne 8.5.2020

12.05.2020 18:12

Po desáté hodině dopolední byli strážníci přivoláni do Havlíčkovy ulice, neboť tam parkoval automobil v zákazu stání a v protisměru. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

V 11.50 hodin bylo oznámeno městské policii prostřednictvím tísňové linky 112, že na pozemku jednoho z domů v obci Topol se nachází pravděpodobně zraněná vlaštovka, jež během letu narazila do okna a poté zůstala sedět na zemi. Hlídka toto zvíře odchytla a dopravila na služebnu. Jelikož se vlaštovka po určité době vzpamatovala a nejevila žádné poranění, byla následně vypuštěna do volné přírody.

Několik minut po třinácté hodině vyjeli strážníci do Slatiňan, protože pracovnice tamního vlakového nádraží informovala městskou policii o nálezu peněženky bez finanční hotovosti. Protože tato peněženka obsahovala doklady a telefonní kontakt na majitele, strážníci jej kontaktovali. Dotyčný muž se vzápětí dostavil ke hlídce a své věci v pořádku převzal.

Ve 13.12 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Víta Nejedlého se nachází zaparkovaný automobil, v jehož interiéru je uzavřený pes. Strážníci tuto informaci prověřili a následně kontaktovali majitele tohoto vozidla stojícího na stinném místě. Dotyčný muž, jenž tam byl v pracovní záležitosti, následně zajistil pro své zvíře ve vozidle dostatek čerstvého vzduchu a vodu. Hlídka jej poučila a poté odjela.

O chvíli později byli strážníci přivoláni do ulice Čs. armády, neboť doma u tamního obyvatele byla jeho podnapilá přítelkyně, jejíž další přítomnost již tento muž nechtěl. Přítomné hlídce tito oba podnapilí lidé sdělili, že mezi nimi došlo ke slovní rozepři, avšak že si vše vzájemně vyříkali a tudíž již ničeho po strážnících nežádají.

V 15.15 hodin hlídka městské policie zaregistrovala na lavičce v ulici Obce Ležáků odložené osobní věci. Protože jejich majitel se nikde v okolí nenacházel, strážníci tyto věci dopravili na služebnu a poté je uložili do oddělení ztrát a nálezů při Městském úřadu v Chrudimi.

O deset minut později bylo oznámeno na linku 156, že v Topolské ulici se nachází skupina mladých lidí, kteří se baví tím, že kopou do balónu a přitom se úmyslně trefují kolem jdoucím lidem pod nohy. Při příjezdu strážníků těchto sedm dětí s míčem nehrálo. Hlídka je poučila, aby k míčovým hrám využily nedaleké hřiště a poté tyto děti odešly.

V 16.15 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do Střeleckého parku, jelikož tam žena zaregistrovala kačera, jenž měl v zobáku zaseklý rybářský háček a nemohl tak přijímat potravu. Hlídka se v přítomnosti oznamovatelky pokusila toto zvíře odchytnout, avšak kačer se následně vznesl a odletěl neznámo kam.

Po osmnácté hodině kontaktoval městskou policii občan s tím, že ve Slatiňanech V Kaštance u tamního kulturního zařízení parkují nesprávně automobily, jež tam komplikují projetí ostatním vozidlům. Vzhledem k tomu, že majitele těchto dvou automobilů se strážníkům nepodařilo žádným způsobem kontaktovat, umístila hlídka na jejich vozidla výzvy pro nepřítomné řidiče.

V 18.55 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v ulici Dr. Bartůňka parkuje dodávkový automobil na chodníku. Hlídka za stěrač tohoto vozidla umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Večer před půl jedenáctou byli strážníci přivoláni k restauraci do ulice Na Rozhledně, neboť tam její zákazníci sedící na schodech rušili noční klid. Hlídka tyto mladé lidi, jež se navzájem v klidu bavili a nekřičeli, poučila a ti následně odešli.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑