Události ze dne 8.6.2020

10.06.2020 12:56

Před jedenáctou hodinou dopolední obdržela městská policie oznámení o uhynulém potkanovi, jenž ležel na komunikaci ve Štěpánkově ulici. Hlídka toto zvíře vyzvedla a poté je dopravila do areálu technických služeb v Sečské ulici, kde bylo prozatím uloženo do speciálního mrazicího boxu, odkud bude předáno k odborné likvidaci.

Ve 14.01 hodin byli strážníci přivoláni k prodejně v ulici Čs. armády, kde se nacházeli rodiče s malým dítětem, již měli poškodit skleněnou láhev, a oznamovatelka pojala obavu, aby se jejich potomek o skleněné střepy neporanil. Hlídka tuto informaci prověřila, avšak na místě shledala, že se jednalo o plastovou láhev s vodou. Oba rodiče byli střízliví a na své dítě řádně dohlíželi.

O třicet minut později bylo oznámeno na linku 156, že pod kapotou jednoho ze zaparkovaných automobilů na parkovišti ve Václavské ulici mňouká kočka. Strážníci provedenou lustrací příslušného vozidla zjistili jeho majitelku z nedaleké obce. Přes tamního starostu se hlídce podařilo získat telefonní číslo a přivolat ji. Když žena o chvíli později otevřela svůj automobil, zvíře zpod kapoty vyběhlo a ukrylo se pod kapotu jiného stojícího automobilu. Protože majitelku tohoto vozidla se již strážníkům žádným způsobem nepodařilo kontaktovat, umístila hlídka za její stěrač písemnou informaci o zvířeti pod kapotou.

V 17.15 hodin vyjeli strážníci na základě telefonického oznámení do křižovatky ulic Svatopluka Čecha a Úzké, kde nesprávně parkovaly automobily. Hlídka tam za stěrače dvou vozidel umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Před devatenáctou hodinou kontaktovala městskou policii žena s tím, že na travnaté ploše na Palackého třídě zaregistrovala ležícího polonahého muže. Protože dotyčný člověk na žádné podněty strážníků nereagoval a z jeho dechu byl cítit alkohol, byla přivolána lékařská pomoc. V přítomnosti lékaře se tento mladý muž probral, proto byl podroben orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou 1,95 promile alkoholu. Jelikož tento podnapilý člověk komunikoval, byl orientován, schopen samostatné chůze a nebyl nijak zraněn, lékař neshledal důvod k jeho umístění do Protialkoholní záchytné stanice. Na základě místní znalosti hlídka tedy vyhledala jeho přátele, již se poté dostavili na místo a muže převzali do své péče.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2021, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑