Události ze dne 8.6.2023

12.06.2023 16:08

Patnáct minut po desáté hodině dopolední byli strážníci přivoláni do Pobřežní ulice, jelikož tam občan zaregistroval nesprávně zaparkované automobily. Hlídka na tato čtyři vozidla, stojící v zóně zákazu stání, umístila výzvy pro nepřítomné řidiče.

Ve 12.16 hodin bylo oznámeno na linku 156, že na konkrétním místě ve Fibichově ulici nesprávně parkuje automobil. Hlídka, jež poté vyjela do příslušné ulice, vozidlo na uvedeném místě nezastihla.

Po sedmnácté hodině kontaktovala městskou policii občanka s tím, že v ulici Čs. partyzánů odchytla cizího volně pobíhajícího psa. Strážníci tohoto křížence od ženy převzali a dle mikročipu umístěného na jeho těle se pokusili zjistit jeho majitele, což se prostřednictvím dostupných registrů nepodařilo. Po chvíli se ke hlídce dostavila příbuzná jeho majitelky, jež po vyřešení přestupku se strážníky zvíře, jež měla v té době v péči, v pořádku převzala.

V 19.52 hodin vyjeli strážníci do ulice SNP, neboť v tamním supermarketu byla nalezena cizí peněženka, jež obsahovala doklady a finanční hotovost. Hlídka po příjezdu do příslušné prodejny kontaktovala majitele těchto věcí, jenž sdělil, že svou peněženku osobně vyzvedne v oddělení informací příslušného supermarketu.

O několik minut později obdržela městská policie informaci o tom, že na silničním obchvatu města se u výjezdu směrem k obci Medlešice nachází sražená srna. Strážníci toto sdělení prověřili a poté kontaktovali příslušný myslivecký spolek, jehož členka přislíbila, že na uvedené místo vyjede kolega a učiní nezbytné kroky.

Ve 23.51 hodin byli strážníci přivoláni do Revoluční ulice, neboť se tam nacházel jistý muž, jenž byl zřejmě pod vlivem alkoholu a choval se agresivně. Hlídka po příjezdu na příslušnou adresu zastihla místního obyvatele, jenž měl slovní rozepři s dotyčným mužem. Přestože oba tito občané jevili známky požití alkoholu, byli orientováni místem i časem a žádného šetření po hlídce nežádali. Po jednání se strážníky jeden z nich odešel, což druhému postačilo k řešení celé události.

Třicet osm minut po půlnoci bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že v Revoluční ulici někdo kope nohou do dveří jednoho z bytových domů. Hlídka okolí příslušné budovy prověřila, avšak s negativním výsledkem.

V 0.58 hodin vyjeli strážníci opět do Revoluční ulice, tentokrát se měl na společné chodbě tamního domu někdo chovat hlučně a rušit jeho obyvatele. Hlídka uvedenou budovu prověřila, avšak protiprávní jednání tam neshledala.

Po páté hodině ranní informoval městskou policii občan, že v ulici Čs. partyzánů se nachází pokřikující muž. Hlídka tam zastihla člověka, jenž v tuto časnou dobu se svou přítelkyní hlasitě řešil rodinné a pracovní vztahy. Po vyřešení přestupku se strážníky dotyčný muž odešel.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑