Události ze dne 8.9.2021

09.09.2021 08:45

Třicet pět minut po sedmé hodině ranní se obrátil na městskou policii se žádostí o spolupráci operační důstojník PČR, a to vzhledem k vytížení vlastních hlídek, neboť bylo třeba prověřit oznámení občana o tom, že v okolí okružní křižovatky ve Slatiňanech volně pobíhá pes bílé barvy. Hlídka dotyčné zvíře bez obojku a evidenční známky odchytla a poté je umístila do připraveného kotce v areálu tamního městského úřadu. O jeho umístění byl poté informován příslušný pracovník úřadu

V 8.05 hodin bylo oznámeno na linku 156, že v Markovicích nedaleko železničního přejezdu se nachází srnec, jenž uvízl za hlavu v oplocení tamního pozemku a sám se nedokáže z plotu vyprostit. Operátor městské policie tuto informaci předal hospodáři příslušného mysliveckého sdružení, jenž přislíbil, že k tomuto zvířeti vyšle neprodleně svého kolegu, jenž učiní další nezbytné kroky.

Krátce před devátou hodinou byli strážníci přivoláni do Hejdukovy ulice, neboť tam podle oznamovatele parkoval automobil v zákazu stání, přičemž se mohlo jednat o autovrak, protože toto vozidlo dlouhodobě nebylo v pohybu. Hlídka po příjezdu k příslušnému automobilu shledala, že jeho řidič se žádného dopravního přestupku nedopustil, a dále, že toto vozidlo má stále platnou technickou kontrolu. Protiprávní jednání v tomto případě strážníci neshledali.

V 11.37 hodin informoval městskou policii občan o tom, že v parku Republiky za divadlem, nedaleko schodů, vedoucích od Myší díry, se nachází odstavený nákupní vozík. Hlídka uvedené místo i jeho okolí prověřila, avšak s negativním výsledkem.

Po třinácté hodině vyjeli strážníci do obce Vestec, jelikož k tamní obyvatelce se měl dostavit její bývalý přítel, jenž hodlal vyzvednout své věci, přičemž tato žena se obávala možného napadení z jeho strany. Přesto, že dotyčný muž se na místo nedostavil, hlídka tam určitou dobu setrvala. Následně strážníci odjeli pryč s tím, že pokud se muž pro své věci dostaví později, jeho bývalá přítelkyně bude opět kontaktovat hlídku.

V 13.31 hodin bylo oznámeno na linku 156, že z Havlíčkovy ulice nelze odbočit do náměstí U Vodárny, neboť tam parkuje nesprávně automobil v protisměru a zároveň na zeleni. Strážníci po příjezdu k tomuto vozidlu vyřešili přestupky s jeho přítomným řidičem, jenž poté automobil přeparkoval.

Přibližně o hodinu později kontaktovala městskou policii pracovnice místní neziskové organizace, neboť během konání akce určené pro děti, jež probíhala v Městském parku, se k propagačnímu stánku dostavili neznámí podnapilí muži, kteří tam ulehli na zem, přičemž odmítli vstát a odejít. Hlídka na uvedeném místě zastihla mírně podnapilého, avšak místem i časem orientovaného muže, jenž následně sám odešel pryč.

V 16.38 hodin byli strážníci přivoláni k panelovému domu ve Fibichově ulici, jelikož se tam zdržovala skupina mládeže, která kopala míčem do uvedené budovy a nevhodně se chovala. Při příjezdu hlídky těchto šest mladých lidí sedělo v klidu na lavičce, proto je hlídka poučila, aby ke hře s míčem využili nedaleké hřiště.

Přesně o hodinu později obdržela městská policie oznámení o tom, že v Lázeňské ulici parkují automobily na travnatých pásech. Strážníci na jedno z těchto vozidel umístili výzvu pro nepřítomného řidiče a s přítomným řidičem druhého automobilu vyřešili jeho přestupek na místě.

Ve 23.44 hodin vyjeli strážníci do ulice Dr. Milady Horákové, protože tam občan zpozoroval ležícího uhynulého zajíce. Hlídka dotyčné zvíře vyzvedla a poté je služebním vozidlem dopravila do areálu Technických služeb v Sečské ulici, kde byl tento zajíc umístěn do speciálního mrazicího boxu, odkud bude vydán k odborné likvidaci.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2022, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑