Události ze dne 8.9.2023

11.09.2023 18:16

Po osmé hodině dopolední vyjeli strážníci do sídliště Na Větrníku, protože tam žena zaregistrovala volně pobíhajícího psa. Hlídka uvedené zvíře vyhledala a poté na základě místní znalosti vyrozuměla jeho majitelku, jež svého psa právě hledala. Dotyčná žena o chvíli později své zvíře odchytla a řádně zajistila. Strážníci vyřešili její přestupek na místě a odjeli.

V 11.57 hodin se obrátil na městskou policii občan s tím, že u bankomatu, jenž se nachází na Masarykově náměstí, zaregistroval na zemi ležící cizí platební kartu. Hlídka tento předmět vyzvedla a uložila do oddělení ztrát a nálezů Městského úřadu Chrudim.

Sedm minut před půl třetí byli strážníci přivoláni na nástupiště vlakového nádraží v ulici Čs. armády, protože se tam měl zdržovat muž, jenž nadával cestujícím. Hlídka prověřila příslušné místo a následně i okolí areálu nádraží, avšak tohoto člověka nezaregistrovala.

Ve 14.29 hodin bylo oznámeno na linku 156, že u konkrétního domu ve Sladkovského ulici leží přenosná dopravní značka. Hlídka tento předmět vyzvedla a dopravila na služebnu, kde jej prozatím uložila.

Před šestnáctou hodinou informovala městskou policii žena o tom, že u panelového domu v Husově ulici zpozorovala zaparkovaný automobil s otevřeným okénkem, v jehož okolí se nikdo nenacházel. Během lustrace uvedeného vozidla strážníky se na místo dostavil jeho majitel, jenž neprodleně svůj automobil zajistil.

Dvě minuty po sedmnácté hodině vyjeli strážníci do ulice Dr. Milady Horákové, neboť v tamním hypermarketu došlo ke krádeži zboží. Hlídka v uvedené prodejně obdržela informaci, že jedna ze zákaznic na samoobslužné pokladně sice naskenovala vybrané zboží, avšak jeho platbu neprovedla. Neuhrazené výrobky následně uložila do nákupní tašky a hypermarket opustila. Jelikož podle kamerového záznamu z prodejny nic nenasvědčovalo tomu, že se jednalo o nedopatření, strážníci celou věc zadokumentovali a spisový materiál postoupí k dořešení přestupkové komisi Městského úřadu Chrudim.

V 19.30 hodin bylo oznámeno městské policii, že v okolí okružní křižovatky v Poděbradově ulici se na komunikaci pohybuje malé kotě. Hlídka prověřila zmíněnou křižovatku i její okolí, avšak s negativním výsledkem.

O osm minut později byli strážníci přivoláni do sídliště U Stadionu, protože u tamního bytového domu parkoval automobil na zeleni. Hlídka na toto vozidlo umístila výzvu pro nepřítomného řidiče.

Ve 20.39 hodin kontaktoval městskou policii obyvatel Slatiňan s tím, že na jeho pozemku se nachází jeho příbuzný, jenž v podnapilém stavu činí problémy. Po příjezdu strážníků vyšlo najevo, že dotyčný podnapilý mladý muž, orientovaný místem i časem, po oznamovateli žádal vydání svých osobních věcí, které v přítomnosti hlídky obdržel a poté byl z pozemku vykázán.

Krátce před dvacátou druhou hodinou bylo oznámeno prostřednictvím tísňové linky, že ve směru od Čáslavské ulice kráčí Palackého třídou mladíci, již cestou kopou do odpadkových košů a napadají kolem jdoucí lidi. Strážníci tyto dva mladé muže vyhledali, aby je vyzvali k prokázání totožnosti. Jeden z nich této výzvě vyhověl a svou totožnost hlídce prokázal. Druhý svou totožnost odmítl prokázat, jednal agresivně a snažil se strážníky napadnout, proto hlídka vůči němu použila donucovacích prostředků – hmatů, chvatů – a poté na jeho končetiny přiložila služební pouta. Po provedené orientační dechové zkoušce s naměřenou hodnotou 2,38 promile alkoholu byl dotyčný mladík přepraven služebním vozidlem na vyšetření do nemocnice, kde službu konající lékař rozhodl o jeho umístění do protialkoholní záchytné stanice v Pardubicích, kam tohoto mladého muže strážníci přepravili a předali do péče personálu. Hlídka následně prověřila trasu, po které se předtím uvedení mladí muži v Chrudimi pohybovali, avšak poškozené nádoby na odpad ani jinou škodu na majetku neshledali.

Po čtvrté hodině ranní se obrátil na městskou policii řidič taxislužby s tím, že v jeho automobilu se nachází zákazník, jenž pospává, odmítá vozidlo opustit a nechce uhradit cenu za přepravu. Po probuzení strážníky tento mladý muž řidiči uhradil příslušnou částku a automobil taxislužby opustil.


Důležitá telefonní čísla

156 - tísňová linka městské policie

469 657 826 - běžná telefonní linka
 

150 - Hasičský záchranný sbor

155 - Zdravotnická záchranná služba

158 -  Policie České republiky

Časté dotazy

Zřizovatel

Město Chrudim

Užitečné odkazy

Registrace psa do systému ČIPES
 
 CEREK           Sportovní areály města Chrudim
Útulek Chrudim      Záchranná stanice živočichů a ekocentrum Pasíčka
    Policie ČR         Informační centrum
      
 

© 2023, Město Chrudim – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na WebArchitect | SEO a internetový marketing

Nahoru ↑